2024-01-01 jau įsigaliojo svarbūs LR Žemės įstatymo pakeitimai, apimantys valstybinės žemės panaudos ir nuomos sandorius. Nuo 2025-01-01 taip pakeista servitutų žymėjimo tvarka žemės sklypų planuose bei nustatyta nauja informavimo tvarka apie servituto padėties pasikeitimus.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) 2025-01-17 pranešė, jog iš 1916 atliktų patikrinimų nustatyti net 1233 pažeidimai, iš kurių daugiau nei 1100 susiję su savavališku valstybinės žemės užėmimu, bendrai apimančiu virš 171 hektarų plotą. Dažniausi pažeidimai apima privačių sklypų plėtimą į valstybinę žemę, neteisėtą bendro naudojimo teritorijų užtvėrimą ir nelegalių statinių įrengimą. Už tokius pažeidimus fiziniams asmenims gresia baudos nuo 300 iki 1200 eurų, o juridiniams – iki 2400 eurų.
Žemės teisės srityje artėja ir daugiau svarbių pokyčiai nuo 2025-07-01 susiję su žemės sklypų planų rengimu, žemės paėmimu visuomenės poreikiams ir žemės konsolidacija.
Svarbu paminėti, kad visi įgyvendinamieji teisės aktai turi būti priimti iki 2025 m. birželio 30 d., o visos iki įstatymo įsigaliojimo pradėtos procedūros bus užbaigiamos vadovaujantis senąja tvarka.
2025-04-01 įsigaliojo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos „Dėl Žemės naudojimo valstybinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“ nauja redakcija. Šis poįstatyminis teisės aktas įveda reikšmingus pokyčius pereinant prie rizikos vertinimu grįstos sistemos.
Tęsiant nuo 2022 m. pradėtą valstybinės žemės valdymo reformą, Aplinkos ministerija parengė naują įstatymų projektų paketą, Siekiama skaidrinti ir paprastinti valstybinės žemės valdymą bei naudojimą, perduodant savivaldybėms patikėjimo teise valdyti ne tik miestų ir miestelių teritorijose esančią valstybinę žemę (kas jau įgyvendinta nuo 2024 m. sausio 1 d.), bet ir visą kaimiškosiose teritorijose esančią valstybinę žemę, taip stiprinant savivaldos savarankiškumą, sudarant sąlygas savivaldybėms priimti tarpusavyje suderintus ir laiku priimamus žemės valdymo, teritorijų planavimo ir kitus sprendimus, užtikrinant vieningą procedūrų taikymo praktiką. Priėmus šias pataisas, šie pakeitimai įsigaliotų 2026 m. liepos 1 d.
Taip pat parengtas naujas Melioracijos įstatymo pakeitimų projektas. Siekiama tikslinti teisės aktą papildant jį patvirtintomis sąvokomis („melioruotos žemės” bei „natūralizavimosi”), išplėsti žemės ūkio ministro įgaliotos institucijos funkcijas suteikiant jai teisę kontroliuoti ir koordinuoti melioracijos statinių rekonstravimo darbų projektų rengimą finansuojamų valstybės ar ES lėšomis, pakeisti melioruotos žemės ir melioracijos statinių apskaitos reguliavimą perkeliant ją iš Žemės informacinės sistemos (ŽIS) į Žemės išteklių stebėsenos informacinę sistemą (ŽISIS), bei įtvirtinti melioracijos statinių nurašymo tvarką, papildant įstatymą nauju VI skyriumi ir 11 straipsniu.
Mokymų metu bus analizuojami 2024-2025 m. Žemės įstatymo pakeitimai, įskaitant naują valstybinės žemės sandorių kontrolės sistemą, žemės sklypų planų rengimo tvarką ir žemės konsolidacijos projektų reikalavimus. Dalyviai sužinos apie institucinius pokyčius, naujus reikalavimus žemės paėmimui visuomenės poreikiams bei išmoks taikyti naujas procedūrines taisykles. Bus aptariama naujausia teismų praktika, susijusi su žemės teisiniais santykiais.
Eglė Voverienė yra WIDEN vyresnioji teisininkė, turinti didesnę nei 10 metų patirtį nekilnojamojo turto, statybos, žemės, teritorijų planavimo ir sutarčių teisės srityse, teikiant teisines konsultacijas ir teisines paslaugas nekilnojamojo turto plėtotojams, potencialiems investuotojams ir statybos projektų dalyviams.
Eglė yra sukaupusi daug patirties sprendžiant statybos rangos sutarčių sudarymo ir vykdymo klausimus, vertinant statytojo galimybes užtikrinti atitiktį teritorijų planavimo ir teisės aktų reikalavimams bei rengiant nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis. Be kita ko, ji sėkmingai konsultuoja daugiabučių namų savininkų bendrijų narius dėl jų teisių, pareigų ir sprendimų priėmimo procesų.
Pagrindinės praktikos sritys:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:30-12:45 | Seminaro trukmė | |
09:00-09:30 | Registracija | |
11:00-11:15 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą. |
JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU