Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Nuo 2024-03-01 įsigaliojo Biudžeto sandaros įstatymo pakeitimai ir susijusių įstatymų Valstybės socialinių fondų biudžetų sandaros, Sveikatos draudimo, Vietos savivaldos ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai. Pakeitimais siekiama:
Seminaro metu bus apžvelgti svarbiausi pokyčiai ir galimos naujovės valstybės biudžeto formavimo bei vykdymo srityje. Dalyviai susipažins su vidutinės trukmės (3 metų) biudžeto sudarymo ciklu, programų sąmatų sudarymu bei keitimu, biudžeto tęstinės veiklos priemonių įgyvendinimu atrenkant projektus, lėšų skyrimu kitiems subjektams, nepanaudotų asignavimų perkėlimu ir grąžinimu. Praktiniai pavyzdžiai padės geriau suprasti aptariamus klausimus.
Šie pakeitimai aktualūs valstybės biudžeto asignavimų valdytojams, nes keičia biudžeto sudarymo ir vykdymo procesus bei suteikia daugiau lankstumo perskirstant lėšas, perkeliant nepanaudotas biudžeto lėšas į kitus metus. Vidutinės trukmės planavimas ir detalesnis programų sąmatų sudarymas leidžia geriau kontroliuoti biudžeto vykdymą, o lankstumas keičiant sąmatas suteikia galimybę reaguoti į pokyčius. Aiški nepanaudotų lėšų perkėlimo ir grąžinimo tvarka užtikrina racionalų išteklių naudojimą. Apibendrinant, šie pokyčiai prisideda prie skaidresnio ir efektyvesnio valstybės biudžeto proceso.
Finansų ministerijos Viešųjų finansų sistemos valdymo grupės vadovė
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Registracija | |
10:30-10:45 | Kavos pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.