Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Tarnybinių automobilių apmokestinimas, naudos, galimybės

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 100 – 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Dauguma įmonių vykdydamos savo veiklą naudoja automobilius – įmonės, nuomojamus ar panaudos būdu eksploatuojamus. Dažnai automobilis tarnauja kaip motyvacinė priemonė darbuotojui skatinti, todėl svarbu atskirti, kada tai – tik darbo priemonė, o kada teikia papildomą naudą.

VMI rašte „Dėl pajamų, gautų natūra, apmokestinimo ir deklaravimo bei pridėtinės vertės mokesčio prievolių, automobilius naudojant privatiems poreikiams“ aiškinama apie mokestines prievoles, susijusias su automobilio naudojimu privatiems poreikiams.

VMI tęsia kontrolės priemones dėl tarnybinių automobilių naudojimo, jau yra išsiuntusi ir gavusi atsakymus į klausimynus apie automobilių naudojimą, todėl visa gauta informacija yra analizuojama, o nustačius rizikas, kad įmonės galimai vengia apskaityti automobilių naudojimą privatiems poreikiams tenkinti bei mokėti privalomus su automobilių naudojimu susijusius mokesčius, įmonių atžvilgiu bus taikomi tolesni kontrolės veiksmai.

2021-12-01 įsigalioja įsakymas „Dėl mokestinio tyrimo atlikimo taisyklių“, pagal kurį VMI turės dar daugiau galių: galės atlikti mokėtojo veiklos stebėseną, apie kurią mokesčių mokėtojas nebus informuotas, turės teisę neribotam laikui vizituoti verslo subjektus ir iš mokesčių mokėtojų paimti ne tik apskaitos bei kitų dokumentų originalus, bet ir kompiuterinės apskaitos duomenis. Pagal naująsias taisykles mokestinis tyrimas gali iškart peraugti į mokestinį patikrinimą, kai mokesčių mokėtojui gali būti taikomos baudos.

Nuo 2021-10-01 įsigaliojo įsakymas „Dėl metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formos, jos priedų GPM312L, GPM312U formų ir jų užpildymo ir pateikimo taisyklių patvirtinimo“, kuriuo nustatoma, kad metinėje GPM deklaracijoje už 2022 m. jau reikės atskirti darbuotojų pajamas natūra dėl automobilio naudojimo. Kuriais atvejais nelaikoma, kad buvo gautos pajamos natūra ir kaip teisingai jas apskaičiuoti, kai atsiranda prievolė?

Temos

  1. Tarnybinių automobilių apmokestinimas:
    • Darbuotojo pajamos natūra: ar nėra pajamų natūra ir kokie būtini įrodymai;
    • Pajamų natūra registravimas apskaitoje;
    • Kompensacija už asmeninio automobilio naudojimą;
    • Darbuotojo ir darbdavio mokami mokesčiai ir jų deklaravimas:
      • GPM;
      • PVM;
      • SODRA;
      • Pelno mokestis (leidžiami ir neleidžiami atskaitymai).
  2. Automobilių nuoma ir panauda;
  3. Automobilio naudojimas, paskelbus prastovas darbuotojams;
  4. MB nario ir individualios įmonės savininko pajamos natūra, kai naudojamas įmonės automobilis;
  5. Fizinio asmens, vykdančio veiklą pagal pažymą, automobilio naudojimas veiklai;
  6. Degalų apskaita ir jų nurašymas į sąnaudas;
  7. VMI išmanieji tyrimai keliuose. Vairuotojų nusižengimai kelių policijai, kaip įrodymai;
  8. Naujos mokestinio tyrimo taisyklės nuo 2021-12-01.
  9. Veiklos nuoma iš lizingo bendrovių, kai nuosavybė įmonei nepereina;
  10. Klausimų-atsakymų sesija.

ŽINIOMIS DALINASI

ARTŪRAS KAPITANOVAS

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.