Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Tai, kad sveikatos priežiūros paslaugų apmokestinimas kelia nemažai PVM taikymo klausimų parodo gana gausi Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktika. Sveikatos priežiūros paslaugų neapmokestinimas PVM yra nustatytas Tarybos Direktyvoje 2006/112/EB, kuri siekia griežtai reglamentuoti visus sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atvejus. LR PVM įstatyme taip pat, atrodytų, pakankamai aiškiai nustatytos sveikatos priežiūros ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimo taisyklės.
Visgi taikant šiuos teisės aktus, praktikoje iškyla nemažai klausimų – kokios tiksliai sveikatos priežiūros paslaugos yra neapmokestinamos, kokios prekės ar paslaugos laikomos susijusiomis su sveikatos apsauga, kaip nustatyti tokių paslaugų teikimo ir prekių tiekimo vietą ir kt. Taip pat, svarbu nepamiršti, kad Lietuvoje teisės aktai keičiami gan dažnai ir svarbu neatsilikti nuo esminių pakeitimų. Vienas jų – nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. vakcinoms nuo COVID-19 ligos ir COVID-19 ligos in vitro diagnostikos medicinos priemonėms (prietaisams) taikomas 0 proc. PVM tarifas. PVM įstatymo naujovės turėjo įtakos sandorių deklaravimo Aprašo pakeitimams – įvestas naujas PVM51 kodas bei pakoreguotas PVM3 kodo aprašymas.
Tai tik maža dalis probleminių klausimų, kurie bus aptarti seminare, nagrinėjant aktualiausią teismų praktiką ir konkrečias situacijas.
Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m.; jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:30-10:00 | Nuotolinė registracija | |
12:00-12:45 | Pietų pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.