Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292
Socialines paslaugas teikiančios įstaigos yra ne tik įvairių teisinių formų bet išsiskiria ir savo teikiamų paslaugų rūšių ypatumais. Šios įstaigos pasižymi ir savo veikloje gaunamų lėšų įvairove: valstybės ir savivaldybių, fondų, ES projektų lėšos, taip pat paramos bei gyventojų lėšos, kurioms tenka taikyti nevienodus ir specifinius apskaitos reikalavimus.
Seminaro metu bus išsamiai nagrinėjami skirtingų lėšų šaltinių ypatumai ir bendri šiuo metu aktualiausi apskaitos klausimai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
Nuo 2025-01-01 padidintas MMA ir MVA, šis pakeitimas įtakoja nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimus, mėnesio bei metinio NPD apskaičiavimui, neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams, taip pat PSD įmokoms.
2024-11-29 priimtas įsakymas Dėl Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo pakeitimo pagal kurį nuo 2025 metų sausio 1 dienos įsigaliojo šie svarbūs pokyčiai:
2024-11-15 įsigaliojo Įsakymo Nr. A1-492 pakeitimas dėl akredituotų socialinių paslaugų teikimo reikalavimų ir Įsakymo Nr. A1-417 pakeitimas:
Nuo 2025-01-01 įsigaliojo GPMĮ pakeitimai dėl NPD ir MNPD formulių keitimo, kuriais keitsi metinė ir mėnesinė NPD formulės gyventojams, uždirbantiems atitinkamai iki 2387,29 Eur per mėnesį ir 28647,48 Eur per metus. Keisti fiksuoto NPD, taikomo riboto dalyvumo asmenims, nėra numatyta.
2024-12-19 Seimas priėmė Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2025-01-01:
Nuo 2025-01-01 įsigaliojus priimtoms Darbo kodekso pataisoms, perkeliamos ir Direktyvos 2022/2041 dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo nuostatos. Nors Lietuvoje jau buvo taikoma tam tikra praktika dėl MMA nustatymo procedūrų derinant jį Trišalėje taryboje, tačiau iki šiol šie kriterijai Darbo kodekse nebuvo aiškiai įvardinti. MMA nuo šiol bus tvirtinamas atsižvelgiant į FINMIN skelbiamą ekonominės raidos scenarijų bei paskelbtus šalies ūkio vystymosi rodiklius, kartu įvertinant ir tokius kriterijus kaip perkamoji galia, atsižvelgiant į pragyvenimo išlaidas, bendrą darbo užmokesčio lygį, augimo greitį, ilgalaikius darbo našumo lygius ir pokyčius.
Nuo 2025-01-01 pagal Valstybės socialinių fondų biudžetų 2025 metų rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą didinamas VDU iki 2108,88 Eur, kuris turi įtakos GPM tarifui, taip pat Sodros įmokų luboms. Taip pat mažinamas II grupės draudėjų Sodros įmokos tarifas.
Primename apie svarbų pokytį paramos skirstyme nuo 2025 m.: pagal Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimą GPM 1,2 proc. paramą gali gauti tik organizacijos, turinčios oficialų nevyriausybinės organizacijos (NVO) statusą. Šis statusas turi būti įregistruotas Juridinių asmenų registre. Tačiau NVO yra apibrėžiamas kaip nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, todėl remiantis tokiu apibrėžimu į NVO apibrėžimą nebepatenka biudžetinės valstybės ar savivaldybės įstaigos – globos įstaigos, socialiniai priežiūros centrai ir kt.
Mokymu metu metu bus aptarti ne tik naujausių darbo apmokėjimo pokyčių įgyvendinimo galimi sprendimai, bet ir randami atsakymai į kasdienėje veikloje kylančius klausimus dėl įvairių su darbo santykiais susijusių išmokų teisėtumo ir jų apskaitos teisingumo užtikrinimo bei su tuo susijusios efektyvios vidaus kontrolės.
Lektorė, praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
9:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
8:30-9:00 | Registracija | |
10:30-10:45 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.