Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

PVM apskaitos praktikos naujovės bei deklaravimas. PVM reforma Europos Sąjungoje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 130€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Pridėtinės vertės mokestis – vienas sudėtingiausių mokesčių. Ypač jeigu sandoriai peržengia vienos valstybės ribas. Planuojama iš esmės reformuoti PVM administravimą ES jau nuo 2025 metų. ViDA direktyvos gairės jau apibrėžtos, belieka patvirtinti minėtą direktyvą ir tuomet pradėti jos įgyvendinimą etapais. Todėl jau pats laikas domėtis galimais pokyčiais ir planuoti kiekvieno mokesčių mokėtojo prisitaikymą prie galimų pokyčių.

Šiuo metu galiojantys PVM taikymo ypatumai kelia tam tikrų neaiškumų, nepaisant jau nusistovėjusios tvarkos. Todėl seminaro metu praktiniais pavyzdžiais bus iliustruoti aptariami klausimai – nuo PVM objekto iki mišrios veiklos apmokestinimo taikymo niuansų.

VMI informuoja, kad nuo 2024 m. rugsėjo mėn. startuoja naujas VMI procesas – pilotinis PVM deklaracijų vertinimas realiu laiku. Pilotinėje versijoje mokesčių mokėtojų pateiktos deklaracijos bus lyginamos su jų pateiktais pardavimų Lietuvoje duomenimis i.SAF posistemyje. Apie nustatytus neatitikimus mokesčių mokėtojai bus informuoti EDS sistemoje per 2 d. d. ir juos ištaisyti turės iki PVM deklaracijos ir / arba PVM sąskaitų faktūrų registrų pateikimo termino pabaigos, o jam pasibaigus ne vėliau kaip per 10 d. d.

Taip pat FINMIN parengė PVMĮ pakeitimo projektą, kuriuo nuo 2025-01-01 siekiama sumažinti smulkiajam verslui tenkančią administracinę naštą bei siūloma:

  • Padidinti registravimosi PVM mokėtojais ribos dydį iki 55 000 eurų;
  • Sudaryti galimybes kitose valstybėse narėse įsisteigusiam smulkiajam verslui taikyti Schemą Lietuvoje;
  • Sudaryti galimybes Lietuvos smulkiajam verslui taikyti Schemą kitose valstybėse narėse;
  • Atsižvelgiant į tai, kad smulkiajam verslui sudaromos galimybės taikyti Schemą tarpvalstybiniu lygi, taip pat patikslinamos nuostatos dėl:
    • savanoriško registravimosi PVM mokėtojais;
    • PVM atskaitos;
    • apskaitos dokumentų išrašymo;
    • PVM sąskaitų faktūrų informacijos;
    • PVM grąžinimo ir pan.
  • Pastato (statinio) esminio pagerinimo sąvoką apibrėžti pagal LR statybos įstatyme vartojamas sąvokas;
  • Patikslinti PVMĮ 15 st. 21 d., nurodant, kad perskaičiuojant patikslintą apmokestinamąją vertę iš užsienio valiutos į eurus, turi būti naudojamas valiutų kursas, galiojęs apmokestinimo momentu, taip suderinant PVM apskaičiavimo praktiką su kitomis finansinės apskaitos sritimis;
  • Atsisakyti nustatyto reikalavimo pateikti mokesčių administratoriui informaciją apie elektroniniu būdu saugomų PVM sąskaitų faktūrų saugojimo vietą, kai jos saugomos ne šalies teritorijoje.

VMI yra parengusi ir atnaujinusi šiuos komentarus PVMĮ srityje:

  • Pateikė naują PVMĮ 53 str. 1 d. komentarą su tarptautine prekyba susijusiems atvejams taikomomis specialiomis taisyklėmis, kuriomis pagal PVMĮ 53 str. nuostatas, 0 proc. PVM tarifas gali būti taikomas priklausomai nuo to ar tiekiant atitinkamas prekes jos laikinai saugomos muitinės sandėlyje, ar joms taikoma kokia nors muitinės procedūra.
  • Pateikė naują PVMĮ 9(1) str. komentarą, dėl vienatipių ir daugiatipių kuponų sandorių apmokestinimo PVM.
  • Papildė PVMĮ 71 str. 7 d. komentarą, dėl susijusių asmenų registravimosi PVM mokėtojais ir akcentavo, jog susijusiems asmenims, kurie galės įrodyti, kad faktiškai nevykdo to paties pobūdžio veiklos ir neveikia vienas kito naudai, registruotis PVM mokėtojais prievolės nebus ir kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.
  • Pateikė naujus pavyzdžius dėl PVMĮ 49 str. – 0 proc. PVM taikymo bei būtinos informacijos įrašymo PVM sąskaitose faktūrose, taip pat paminėtos naujos ES direktyvos bei aktuali teismų praktika.
  • Papildė PVMĮ 89(1) str. komentarą dėl mokėtino PVM sumos tikslinimo dėl beviltiškų skolų už einamuosius ir 5 praėjusius kalendorinius metus.
  • PVMĮ 80 str. komentare naujai išaiškino dėl PVM sąskaitos-faktūros rekvizitų užsienio apmokestinamajam asmeniui, vykdančiam veiklą per Lietuvoje įregistruotą filialą ir kai PVM sąskaitą-faktūrą išrašo filialas, taip pat paminėtos naujos ES direktyvos bei aktuali ESTT praktika.
  • Išskyrė atvirkštinio PVM taikymo laikotarpius ir kokioms prekėms/ paslaugoms taikomi PVMĮ 96 str. reikalavimai.
  • Pateikė naujus pavyzdžius dėl PVMĮ 20 str. sveikatos paslaugų apmokestinimo, ir kada teikiamos paslaugos nelaikomos su sveikatos priežiūra susijusiomis paslaugomis.
  • Naujai išaiškino neformalaus švietimo PVMĮ 22 str. komentarą ir nustatė sąlygas, kurios turi būti tenkinamos, kad šios paslaugos būtų laikomos profesiniu mokymu ir PVM neapmokestinamos.

Nuo 2024-07-01 įsigaliojo naujos taisyklės Dėl Elektroninio kvito naudojimo. Taisyklėse apibrėžta e. kvito sąvoka, pateikimo būdai, naudojimo reikalavimai ir kiti aspektai, kad e. kvitą būtų patogu naudoti finansinėje apskaitoje bei esant privalomiems rekvizitams, tokį kvitą laikyti elektronine PVM sąskaita faktūra. Aptarsime šią naujovę ir apžvelgsime, kokias prievoles turės pardavėjas, norėdamas pasinaudoti galimybe naudoti e.kvitą?

Svarbu paminėti, kad yra įsigaliojęs įsakymo Nr. VA-57 pakeitimas, kuriuo numatyta galimybė, privačių poreikių tenkinimui už darbuotojų asmeniniams poreikiams sunaudotą automobilių kurą, išsirašyti vieną bendrą PVM sąskaitą faktūrą už metus.

Taip pat nuo 2025-05-01 įsigalioja naujas Atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimo įstatymas, kartu su juo keičiamas ir PVMĮ, kurio 15 str. papildomas nauja 24 dalimi. Įtraukta nauja nuostata, kad kai galutinė už vienu metu įsigyjamas prekes ar paslaugas sumokėta suma apvalinama pagal Atsiskaitymų grynaisiais pinigais įstatymą, prekių ar paslaugų apmokestinamąja verte laikoma vertė prieš apvalinimą, neįskaičiuojant PVM.

Pridėtinės vertės mokesčio seminaras yra skirtas tiek naujokams, tiek patyrusiems specialistams, siekiantiems giliau suprasti PVM taikymo subtilybes verslo aplinkoje.

Temos

  1. Planuojami reikšmingi pakeitimai Europos Sąjungoje jau nuo 2025 metų. ViDA direktyvos esmė:
    • Trumpinamas PVM sąskaitų faktūrų išrašymo laikotarpis sandoriams tarp ES šalių;
    • Elektroninės PVM sąskaitos faktūros vieningoje sistemoje ES;
    • Prievolė mokėti PVM platformoms;
    • Viena registracija PVM mokėtoju visoje ES.
  2. PVM įstatymo taikymo ypatumai 2024 m.
  3. PVM objektas: kokios rizikos kyla dėl jo nustatymo?
  4. Registravimasis PVM mokėtoju. Prievolės ir galimybė pateikti neįsiregistravusio PVM mokėtojo deklaraciją.
  5. PVM mokėtojo išregistravimas ir kokios pasekmės kyla įmonei mokestiniu ir apskaitos aspektu.
  6. Ilgalaikio materialiojo turto pasigaminimo PVM. Turto sunaudojimas saviems poreikiams.
  7. PVM apmokestinamosios vertės nustatymo problematika.
  8. Prekių eksporto PVM. Įrodymai, reikalingi pagrįsti prekių išvežimą, ir atspindėjimas deklaracijose.
  9. Prekių tiekimo į ES valstybes PVM. 0 proc. PVM tarifo taikymo ypatumai. Išgabenimo iš Lietuvos įrodymų rinkimo sunkumai. FR0564 deklaracijos pildymas.
  10. Paslaugų teikimo PVM. Atvirkštinis apmokestinimas. Paslaugų teikimo vietos nustatymas. Įrodymai, reikalingi pagrįsti paslaugų teikimo faktą.
  11. PVM neapmokestinama veikla. Kokios didžiausios rizikos ir kaip deklaruojamas PVM. Mišrios veiklos atsiradimas, apskaičiavimas ir deklaravimas.
  12. PVM atskaitos niuansai. Metinės FR0516 deklaracijos pildymas.
  13. Elektroninė prekyba. Prekių tiekimo ir apmokestinimo vieta. Vieno langelio OSS sistema. Importo PVM deklaravimas elektroninėje prekyboje.
  14. Elektroninės paslaugos.
  15. PVM permokos panaudojimas – galimybės ir apribojimai.
  16. Elektroninės prekybos alternatyva – prekių pagal pareikalavimą schema („Call of stock“).

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

  • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
  • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
  • ŠPPAR viceprezidentė.
  • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
  • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

  • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
  • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
  • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
  • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

  • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
  • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą.
Konsultacija
Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto.
Mokymų įrašas
Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu.
MaitinimA
Viso seminaro metu, dalyvius viešbučiuose ir restorane vaišinsime kava, užkandžiais ir pietumis.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.