Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Priedų, premijų, priemokų skyrimas ir apmokestinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 2 ak. val.
      Kaina: 60€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Darbo kodekse darbo užmokestis gali susidėti net iš šešių sudėtinių dalių. Pati paprasčiausia darbo užmokesčio sudėtinė dalis – bazinė tarifinė. Visos kitos, nors ir išvardintos, tačiau menkai aprašytos ir paaiškintos Darbo kodekse. Jokiame kitame teisės akte daugiau ir nėra minimos. Todėl nemažas iššūkis yra ne tik sugalvoti kaip kitos sudėtinės darbo užmokesčio dalys yra apskaičiuojamos, bet ir kokiais atvejais yra skiriamos. Vis dėlto yra labai svarbu, kad darbo užmokesčio mokėjimo tvarka būtų kuo skaidresnė ir suprantamesnė tiek pačiam buhalteriui, tiek ir darbuotojui.

Šiame seminare nagrinėsime kuo skiriasi sudėtinės darbo užmokesčio dalys ir kada jos gali būti mokamos. Nuo kokių aplinkybių priklauso ir kada galima nemokėti priedų ar premijų? Svarbu kuo tiksliau reglamentuoti atskirų sudėtinių darbo užmokesčių dalių skyrimą, tada ir darbo ginčų, tikėtina, galima bus išvengti.

Temos

  1. Priedų, premijų ir priemokų reglamentavimas Darbo kodekse. Kaip atskirti kada ir kokią priskaitymo rūšį taikyti?
    • Kada svarbu tik atliekamo darbo kiekis?
    • Kaip elgtis, kai darbuotojas atlieka savo pareigas, tačiau nesilaiko darbo drausmės reikalavimų?
    • Už kokį laikotarpį gali būti skiriami priedai, premijos ir priemokos?
  2. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimas – ar įtraukiami priedai, premijos ir priemokos ir kokia tvarka?
  3. Apmokestinimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-11:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.