Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Pasiruošimas VDI elektroniniam inspektavimui. Mobingo ir psichosocialinės rizikos vertinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 100€ (+ PVM)
  • Dovana! Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gauna tvarkos aprašo dėl mobingo prevencijos šabloną!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Darbo kodekso 30 straipsnyje nustatyta darbdavio pareiga sukurti saugią darbo aplinką. Pabrėžtina, kad psichologinis smurtas darbe vertinamas kaip psichosocialinis profesinės rizikos veiksnys, o darbdaviui numatoma pareiga atlikti profesinės rizikos veiksnių vertinimą bei įgyvendinti efektyvias prevencines priemones ir vykdytų parinktų priemonių stebėseną. 

VDI parengė ir yra paskelbusi Rekomendacijas psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijai ir psichosocialinių darbo sąlygų gerinimui. Darbdaviai užtikrindami tinkamas darbo sąlygas taip pat turi vadovautis 2021-02-11 atnaujintu įsakymu „Dėl prevencijos priemonių organizuojant darbus, reikšmingiausiai sąlygojančius mirtinus ir sunkius nelaimingus atsitikimus darbe, taikymo“.

Nesilaikant šiuo įsakymu įtvirtintų pareigų, darbdaviams ar darbdaviams atstovaujantiems asmenims kiekvienu atveju gali būti taikomos atitinkamos poveikio priemonės.

Virš 3 000 asmens sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinės globos sektoriaus subjektų, inspektuojamų elektroniniu būdu, turi pateikti temines ataskaitas dėl psichosocialinės rizikos bei mobingo darbe (klausimynus) iki 2021-09-15, VDI veiklų sąrašą žada plėsti.

Temos

1 dalis. Lektorė – Rasa Grigonienė (10:00-12:00 val.)

  1. Psichologinė įtampa, smurtas, mobingas darbo aplinkoje. Kaip atpažinti?
  2. Psichologinis smurtas kaip darbo pareigų pažeidimas.
  3. Darbo ginčai, susiję su psichologinio smurto naudojimu, darbo aplinkoje.
  4. Drausminės priemonės.

2 dalis. Lektorė – Eglė Makselytė (12:45-14:30 val.)

  1. Psichosocialiniai rizikos veiksniai. Vertinimo būdai.
  2. Prevencinių priemonių, nukreiptų prieš psichosocialinius rizikos veiksnius (psichologinį smurtą, mobingą), numatymas.
  3. Prevencijos ir atvejų tyrimo dokumentavimas (lokalūs dokumentai), jų turinys, nauda.
  4. Mobingo darbe prevencija, darbdavio pareigos:
    • Atlikti rizikos veiksnių darbo vietose vertinimą;
    • Parengti smurto įveikos strategiją ir nuolat ją tobulinti;
    • Skirti už strategijos įgyvendinimą atsakingą asmenį, kuriuo visi pasitikėtų;
    • Užtikrinti smurto atvejų registravimą, analizę ir jų sprendimą;
    • Užtikrinti prieš smurtą nukreiptų veiksmų nepertraukiamumą;
    • Nustatyti darbuotojų atsakomybės ribas;
    • Organizuoti mokymus, kviestis specialistus;
    • Garantuoti konfidencialumą ir objektyvumą smurto aukos atžvilgiu ir suteikti joms pagalbą.
  5. Kontrolės mechanizmai.

ŽINIOMIS DALINASI

Rasa Grigonienė

Filologijos ir Teisės mokslų magistrė, Teisės krypties doktorantė (MR,  Darbo teisės specializacija) Lektorė mokymuose derina  tiek dokumentų valdymo, tiek teisines žinias, todėl  mokymų dalyviai visuomet gauna praktinių patarimų, kaip įgyvendinti sudėtingas teisines nuostatas praktiškai, parengiant reikalingus dokumentus. Rasa Grigonienė aktyviai vykdo konsultacinę veiklą, daugiau kaip 15 m. veda seminarus, kursus, mokymus darbo teisės,  personalo bei dokumentų valdymo klausimais,  atlieka įmonių, įstaigų dokumentų auditus, rengia lokaliuosius teisės aktus, veda vidinius mokymus. Rasa Grigonienė leidžia  knygas, vadovėlius, rengia straipsnius. Yra paskelbusi virš 40 mokslo taikomojo pobūdžio publikacijų  įvairiuose profesiniuose žurnaluose ir žinynuose,  parengusi keletą metodinių priemonių.  2014 m.  su bendraautoriais išleistas vadovėlis „Dokumentų valdymas. Veiklos, personalo ir elektroniniai dokumentai”; 2016 m. – kolektyvinė  monografija  „Darbo teisės principai ir jų taikymas Lietuvos teismų praktikoje“. Lektorė dažnai skaito pranešimus dalykinėse mokslo bei praktinėse  konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, turi virš 10 m.  praktinės vadovavimo įstaigoms /įmonėms bei  personalui  patirties. Taip pat  dėsto Mykolo Romerio universiteto  Mykolo Romerio teisės mokykloje, yra Valstybinės darbo inspekcijos  Vilniaus  teritorinio skyriaus  darbo ginčų komisijos narė.

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė. Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

Dovana!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gauna tvarkos aprašo dėl mobingo prevencijos šabloną!

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden