Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Mokymo lėšų apskaitos ir pedagogų darbo užmokesčio ypatumai ir naujovės

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Mokymo lėšos – itin plati sąvoka, apimanti bendrojo, ikimokyklinio ir specialiojo ugdymo įstaigų gaunamas lėšas ugdymui namuose bei šeimoje, priemonėms įsigyti, struktūroms diegti bei pedagogų darbo užmokesčiui. Svarbūs klausimai – kaip tokios lėšos gaunamos? Panaudojamos? Apskaitomos?

Pedagogų darbo užmokestis jau daug metų yra itin jautrus ir diskusijas keliantis klausimas. Tačiau aktualus turėtų būti ne tik pats darbo užmokestis, bet ir jo apmokestinimas bei kiti darbo santykių niuansai – darbo laiko režimas, darbo sutarčių keitimas ar išmokos.

Apie visa tai ir kitus aktualius klausimus išgirsite seminare, kurį ves N. Kobzevienė.

SEMINARE SUŽINOSITE

  • Naujausius mokytojų pastovios dalies koeficientus, darbo krūvio sandarą ir darbo apmokėjimo ypatumus.
  • Kaip turėtų būti panaudojamos COVID-19 pandemijos patirtiems mokymosi praradimams kompensuoti skirtos lėšos.
  • Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstyti ir panaudojimo tvarkos pasikeitimus ir jų praktinį taikymą.
  • Naujausius DK pakeitimus, susijusius su darbo santykiais švietimo įstaigose.
  • Kitus Jums svarbius klausimus.

Temos

  1. Mokymui skirtų lėšų finansavimo šaltiniai.
  2. Kas yra ir kam naudojamos sąvokos: sąlyginė klasė (grupė), vidutinis sąlyginis mokytojo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas, sąlyginis pareigybių skaičius klasei (grupei).
  3. Mokymo lėšų gavėjai:
    • Bendrojo ugdymo įstaigos;
    • Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos;
    • Specialiųjų mokinių srautai.
  4. Mokymo lėšų struktūra:
    • Pedagogų darbo užmokestis ir kvalifikacijos kėlimas;
    • Vadovėlių ir kitų mokymo priemonių įsigijimas;
    • Mokinių pažintinė veikla ir profesinis orientavimas;
    • Lėšas kitoms ugdymo reikmėms;
    • Kompiuterinis skaitmenizavimas;
    • Ugdymas šeimoje.
  5. Mokymo lėšų gavimas, keitimas ir panaudojimas.
  6. Pedagogų darbo užmokestis, atostoginių kaupiniai, pensijų atidėjiniai. Premijų skyrimo atvejai ir dydžiai. Projektų darbo užmokestis. NPD ir MNPD. Nedarbingumo apmokėjimas. Ligos išmoka tėvams vaiko priežiūrai.
  7. Lėšų, skirtų mokytojų padėjėjams, apskaita.
  8. „Pajamų natūra“ išmokų sąrašas, atvejai, apmokestinimas, deklaravimas.
  9. Autoriniai atlyginimai ir vienkartinių paslaugų suteikimas.
  10. Individualaus darbo laiko režimo taikymas, planavimas, vykdymas. Papildomos išmokos darbuotojui. Skirtumas nuo suminės darbo laiko apskaitos.
  11. Darbo sutarčių su pedagogais keitimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.