Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. mokestiniai tyrimai bus atliekami vadovaujantis naujai patvirtintomis taisyklėmis, kurios VMI suteikia dar daugiau galių, tuo tarpu mokesčių mokėtojų teisės apribojamos ir mokesčių mokėtojams atsiranda daugiau pareigų. VMI nurodo, kad 2020 metais Mokestinių ginčų komisijoje VMI naudai buvo priimta 96% sprendimų. Tuo tarpu Mokestinių ginčų komisija nurodo, kad VMI naudai buvo priimta tik 65,8% sprendimų. Kodėl susidaro toks didelis skirtumas tarp VMI ir Mokestinių ginčų komisijos pateikiamos statistikos? Pastebėtina, kad VMI sau palankų sprendimą aiškina labai neįprastai, kas lemia iškreipiamą statistiką. Dėl šios priežasties verslas gali būti linkęs susimokėti mokestį ir į diskusijas su VMI nesivelti. Vis tik tam tikri veiksmai VMI kontrolės veiksmo metu gali padėti pasiekti tinkamą rezultatą ir užtikrinti, kad mokesčiai nebūtų permokėti.
Atnaujintos mokestinio tyrimo taisyklės – VMI suteikta dar daugiau galių.
Mokestinių ginčų dinamika: kaip rasti raktą į efektyvų sprendimą?
Ginčai su VMI: auditoriaus rekomendacijos.
Rokas Daugėla yra partneris ir Mokesčių teisės praktikos grupės vadovas. Rokas yra mokesčių teisės ekspertas, turintis daugiau nei 10 metų patirties konsultuojant vietinius ir užsienio klientus Lietuvos bei tarptautinių mokesčių ir sandorių kainodaros klausimais. Rokas yra baigęs tarptautinės mokesčių teisės magistro studijas, be to profesines žinias gilino vienoje pirmaujančių Nyderlandų advokatų kontorų „Loyens & Loeff“ Amsterdame. Teisininkas tarptautinio žinynų „Legal 500“ ir „Tax Directors Handbook“ yra rekomenduojamas kaip vienas pirmaujančių mokesčių teisės specialistų Lietuvoje. Prieš prisijungdamas prie kontoros, Rokas dirbo kitoje pirmaujančioje Lietuvos advokatų kontoroje.
Auditorius, mokesčių konsultantas Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-11:00 | Seminaro trukmė | |
8:00-09:00 | Nuotolinė registracija | |
10:00-10:15 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.