Ar Jūsų verslas pasiruošęs mokestinei pertvarkai? Nuo 2026 m. Lietuvos verslo laukia precedento neturintys mokesčių įstatymų pakeitimai, kurie palies KIEKVIENĄ mažąją bendriją. Finansų ministerijos inicijuotas teisės aktų paketas, skirtas Valstybės gynybos fondo finansavimui ir mokestinės sistemos efektyvumui didinti, atneš esminius pokyčius. Aktualiausi:
Kitas ypač aktualus dalykas – nuo 2025-05-01 įsigalios reikšmingi PVMĮ pakeitimai, įvedantys privalomą PVM registraciją visiems subjektams, vykdantiems tarpvalstybinius sandorius ES viduje. Šis reikalavimas galios nepriklausomai nuo subjekto dydžio ar apyvartos. Mažosioms bendrijoms atsiveria naujos galimybės per smulkiojo verslo schemą (SVS), leidžiančią joms nemokėti PVM už prekes ir paslaugas Lietuvoje. Ypač svarbu, kad ši schema galios ir kitose ES valstybėse pagal jų nustatytas ribas, atverdama naujas galimybes tarptautinei prekybai. Tačiau būtina pabrėžti – šių galimybių realizavimas tiesiogiai priklausys nuo tinkamo ir savalaikio pasiruošimo naujoms taisyklėms.
VMI jau ėmėsi PVMĮ pokyčių nuo 2025-05-01 praktinio įgyvendinimo ir pateikė net 4-is įsakymų pakeitimus, kuriais bus įgyvendinamas SVS taikymas Lietuvoje:
Svarbu paminėti, kad atsižvelgiant į įsigaliosiančius PVMĮ pakeitimus VMI parengė naują PVM komentarą dėl specialios apmokestinimo schemos taikymo už paslaugas, kurias teikia už ES teritorijos ribų įsikūrę apmokestinamieji asmenys.
Seminaro nauda dalyviams:
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-13:15 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Nuotolinė registracija | |
11:00-11:30 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.