Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;BEPS Pillar 2 – angliškas terminas, siejamas su tarptautinių mokesčių sistemos pokyčių pradžia, įvedantis pasaulinę minimalaus pelno mokesčio sistemą tarptautinėms organizacijoms ir jų dukterinėms įmonėms. Nors BEPS Pillar 2 sistemos taisyklės daugiausiai skirtos didelėms korporacijoms, jų poveikis pasireikš plačiai verslo ekosistemoje, įskaitant mažas ir vidutines įmones. Lietuvoje šios sistemos pradžia – 2024 m. birželį priimtas LR Minimalaus subjektų grupių apmokestinimo lygio užtikrinimo įstatymas.
2024-09-14 LR finansų ministerija paskelbė minimalaus grupių apmokestinimo pelno mokesčiu įstatymo projektą. Projektu nustatoma, kad ši mokesčių sistema nuo sausio 1 d. įsigalioja ir Lietuvoje, todėl toms įmonėms, kurios atidėliojo pasirengimo procesą, laiko lieka vis mažiau.
Tuo tarpu pati mokesčio apskaičiavimo sistema kelia didelių klausimų: kaip įmonėms reikės praktiškai pasiruošti, kokių papildomų apskaitos sistemų prireiks mokesčio duomenims surinkti ir ką reikės pateikti mokesčių administratoriui, kad mokestinės prievolės būtų tinkamai įvykdytos.
Šis seminaras yra parengtas paaiškinti BEPS Pillar 2 taisykles buhalteriams ir mokesčių specialistams su tikslu pabrėžti, kaip naujoji sistema netiesiogiai paveiks mažesnių mokesčių mokėtojų mokestines prievoles, kaip joms pasirengti ir kaip nepasimesti naujų taisyklių labirinte.
Donatas yra tarptautinės audito bedrovės „EY“ tarptautinių mokesčių ir sandorių komandos partneriu Lietuvoje bei licencijuotas auditorius, vadovauja sandorių kainodaros grupei Lietuvoje. Lektorius specializuojasi tarptautinio apmokestinimo srityje, konsultuoja klientus sandorių kainodaros, dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių taikymo, sandorių struktūrizavimo, mokesčių kaštų mažinimo ir kitais klausimais. Per daugiau nei 16 darbo metų EY ir iš viso 21 metus mokesčių srityje jis sukaupė patirtį dirbant su didžiausiomis Lietuvoje ir pasaulyje veikiančiomis bendrovėmis. D. Kapitanovas konsultuoja Lietuvoje investuojančius užsienio verslus, padeda užtikrinti atitiktį bei sukurti efektyvias finansų ir mokesčių apskaitos sistemas, yra sukaupęs unikalią patirtį sandorių kainodaros, mokesčių politikos ir mokestinių ginčų srityse.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Registracija | |
10:30-10:45 | Kavos pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.