Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Individuali veikla – vykdomos veiklos rūšys, mokesčiai, apskaita ir deklaravimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 3 ak. val.
      Kaina: 85€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Nuo 2022-05-01 gyventojai, vykdantys ekonominę veiklą taip pat turės tvarkyti apskaitą, net ir neįregistravus individualios veiklos. Kas jie tokie? Individuali veikla – tiek pagal verslo liudijimą, tiek įregistravus veiklą pagal pažymą – populiariausios veiklos rūšys tarp smulkiųjų verslininkų. Tačiau dažnai kyla šie klausimai?

  • ar moku visus mokesčius, kuriuos priklauso?
  • kaip efektyviai tvarkyti apskaitą ir kokie dokumentai yra tinkami?
  • ar galima samdyti darbuotojus?
  • kaip susigaudyti, ar galėčiau sumažinti mokesčių naštą?
  • ar teisingai užpildau metinę pajamų deklaraciją?

Taip pat nemažai jaunosios kartos gyventojų domisi ir užsiima investicijomis ir tai jau laikoma ekonomine veikla. Kaip apmokestinti gautą pelną ir tvarkyti apskaitą šiuo atveju?

Svarbu paminėti, kad VMI 2022 m. gyventojų pajamų apmokestinimo srityje ypatingą dėmesį skirs individualią veiklą vykdančių asmenų pajamų deklaravimui.

2022-05-01 turėtų įsigalioti ir nutarimo Nr. 780 pakeitimai, reglamentuojantys apskaitos dokumentus. Pakeitimais keičiamas sąskaitų faktūrų išrašymo reglamentavimas.

2022-03-10 neteko galios įsakymas „Dėl Gyventojo pranešimo apie išlaidas (PRC912) pateikimo mokesčių administratoriui taisyklių patvirtinimo“.

2022-02-01 VMI išleido raštą, kuriame primena kokia tvarka apmokestinamos ir deklaruojamos nuolatinių Lietuvos gyventojų 2021 m. gautos finansinių priemonių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamos.

Tai tik dalis dažniausiai užduodamų klausimų, o seminaro metu bus aptarta gerokai daugiau ir atsakyta į klausytojų pateiktus. Taip pat bus paaiškinta, kaip efektyviai planuoti mokesčius ir pasirinkti labiausiai tinkantį apskaitos tvarkymo būdą.

Temos

  1. Ekonominė veikla. Individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimas?
  2. Veiklos rūšys – galimybės ir apribojimai.
  3. Plėtra – darbuotojų samdymo iššūkiai ir atsakomybė.
  4. Kokius dokumentus išrašyti ir rinkti?
  5. Kriptovaliutų, investicinių fondų ir kt. pajamų apmokestinimas.
  6. Gyventojų pajamų mokestis – pasirinkimo galimybės jo optimizavimui.
  7. Valstybinio socialinio draudimo įmokos – kaip rasti balansą tarp įmokų dydžio ir socialinės apsaugos.
  8. Kiti mokesčiai – nekilnojamojo turto, aplinkos taršos, pridėtinės vertės.
  9. Finansinės apskaitos tvarkymas – paprasta, kai žinomi reikalavimai.
  10. Metinis pajamų deklaravimas: individualios veiklos pajamos – tik dalis metinių pajamų. Kaip nesuklysti?
  11. VMI suteikiamos galimybės – i.APS posistemis.
  12. Kaip mano verslą kontroliuoja mokesčių administratorius?

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-11:30 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:15-10:30 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.