Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Vaizdo įrašas.

GPAIS: sklandus 2024 m. uždarymas ir rami 2025 m. pradžia (vaizdo įrašas)

  • Trukmė: 6 ak. val.
  • Kaina: 130 €

Your Paragraph Text (2532x290 Px) (2532 X 335 Px) (1)

2024-12-04 DIENOS MOKYMŲ VAIZDO ĮRAŠAS

APIE VAIZDO ĮRAŠĄ

Ūkio subjektams nuolat kyla iššūkių vykdant gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą GPAIS priemonėmis. O metų pabaigoje ypač svarbu pasitikrinti, kad suvesti duomenys būtų teisingi ir nekiltų klausimų teikiant mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijas.

2024 metais GPAIS aplinkoje įvyko nemažai sistemos funkcionalumo korekcijų. Jei turite klausimų kaip susitvarkyti su 2024 m. pakuočių ir gaminių apskaitomis GPAIS po sistemos tobulinimo diegimų, kviečiame į metų uždarymo seminarą. Šiame seminare aptarsime visus sistemos pokyčius ir kaip prie jų prisitaikyti, išsiaiškinsime, kokių svarbiausių terminų nepamiršti, kaip ištaisyti klaidas GPAIS ar teisingai užpildyti deklaracijos formą.

Seminare sužinosite visas aktualiausias metų uždarymo naujienas ir viską, kas svarbu, kad metų pabaigos darbai būtų sklandūs, o Jūs būtumėte pasiruošę ateinantiems metams.

Svarbu priminti, kad nuo 2025-01-01 įsigalioja Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta, kad mokesčio mokėtojai atleidžiami nuo mokesčio už aplinkos teršimą kombinuotų, plastikinių, PET pakuočių atliekomis už tą kiekį, kuris buvo perdirbtas. Taip pat keičiasi plastikinės, PET ir kombinuotos pakuotės mokesčio tarifai.

Vaizdo įrašo metu sužinosite:

  1. Svarbiausi teisės aktų pakeitimai 2024 m.
  2. GPAIS sistemos pokyčiai.
  3. Svarbiausi Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai.
  4. Gaminių ir pakuočių atliekų tvarkymo užduočių naujovės.
  5. Svarbiausi GPAIS prievolių vykdymo 2024 – 2025 m. terminai, nustatyti gamintojams ir importuotojams bei atliekų darytojams.
  6. Kaip ištaisyti 2024 m. apskaitų trūkumus GPAIS sistemoje?
  7. Dažniausių klaidų apžvalga:
  8. Atliekų apskaita:
  9. Mokesčių už aplinkos teršimą deklaracijų pildymo niuansai:
  10. Rizikų valdymas ir atsakomybė. Kaip deleguoti pareigas ir atsakomybes dėl aplinkosaugos įmonėje?
  11. Pakeitimai nuo 2025 m.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Profesinė veikla:

  • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
  • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
  • ŠPPAR viceprezidentė.
  • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
  • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

  • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
  • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
  • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
  • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

  • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
  • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Giedrė Kurmilavičienė

Giedrė Kurmilavičienė –  AIVIKS modernizavimo bei TPPIS kūrimo projekto vadovė, verslo analitikė GPAIS tobulinimo projekte. Ilgametė aplinkosaugos specialistė ir verslo konsultantė, buvusi UAB „IKI Lietuva“ aplinkos apsaugos specialistė, šiuo metu versle sukauptą praktinę patirtį naudojanti viešajame sektoriuje. Versle įgytas žinias dažnai bandanti suderinti su viešojo sektoriaus praktikomis, siekiant gauti patogius technologinius sprendimus.

Programa

6 ak. val. Seminaro trukmė

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.