Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Finansinis raštingumas – kiekvienam. O ypač darbuotojui

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
     
  • Įmonės bilietas! Dalyvaukite mokymuose 9, o mokėkite tik už 3!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Įmonės bilietas!

Dalyvaukite mokymuose 9, o mokėkite tik už 3!

Apie mokymų ciklą

Finansinis raštingumas – trečia tema po matematikos ir lietuvių kalbos. Tai turėtų būti mokoma bendrojo lavinimo mokyklose, nes finansinis raštingumas reikalingas kiekvieną dieną – kaip apsipirkti, kur gyventi, kaip taupyti. O svarbiausia – ar gaunu teisingą algą!

Šių trijų mini seminarų tikslas – suteikti bazinių žinių kiekvienam – nuo darbo santykių ypatumų – darbo užmokesčio, atostogų ir kitų lengvatų – iki mokamų mokesčių bei papildomų kaupimų – pensijai ar gyvybės draudimui.

Svarbu pažymėti, kad metinis pajamų deklaravimas – ne tik prievolė, bet ir teisė, kuria neretas dar nepasinaudoja ir nesusigrąžina permokėto gyventojų pajamų mokesčio. Nors metines pajamų deklaracijas padeda užpildyti virtualus vedlys, tačiau jis kai ką nutyli, todėl ir maksimaliai mokesčių susigrąžinimo galimybe pasinaudoja ne kiekvienas. Taip pat verta pažymėti, kad suteikti paramą iš sumokėtų mokesčių turėtų kiekvienas, deja, ne visi tai moka savarankiškai atlikti.

Visi šie klausimai – trumpai, aiškiai ir su pavyzdžiais bus nagrinėjami trijų susitikimų metu.

Temos

Rugpjūčio 30 d. Darbo užmokesčio skaičiavimo principai. Apmokestinimas. Atostogos.

 

  1. Darbo užmokesčio nustatymo principai. Bazinė tarifinė alga, priedai, premijos. Bruto ir neto darbo užmokestis.
  2. Ne visas darbo laikas. Antraeilė darbovietė.
  3. Darbo užmokesčio lapelio analizė.
  4. Darbo užmokesčio apmokestinimo principai. Pasirinkimai taikyti NPD ir papildomai kaupti pensijai.
  5. Kompensacija už kilnojamojo pobūdžio, susijusį su važinėjimais ir darbą lauko sąlygomis. Komandiruočių dienpinigiai.
  6. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo principai.
  7. Kasmetinės, papildomos ir tikslinės atostogos. Papildomas poilsio laikas asmenims, auginantiems vaikus.

Rugpjūčio 31 d. Metinis pajamų deklaravimas, lengvatos.

  1. Ar būtina pateikti metinę pajamų deklaraciją? Kokia nauda?
  2. Kada galima tikslinti pateiktą metinę pajamų deklaraciją?
  3. Ar galima be konsultantų pagalbos teisingai užpildyti deklaraciją? Kokios pagalbos galima tikėtis?
  4. Metinės pajamų deklaracijos pildymo patarimai.
  5. Kokios lengvatos priklauso? Kaip jas galima pritaikyti su šeimos nariais?
  6. Paramos teikimas, neišleidžiant pinigų!

Rugsėjo 2 d. Kaupimas pensijai, gyvybės draudimas ir kiti investavimo būdai.

  1. Ar pakaks senatvėje „Sodros“ mokamos pensijos? Kokią informaciją galima matyti „Sodros“ asmeninėje paskyroje?
  2. II pakopos pensijų fondai.
  3. III pakopos pensijų fondai.
  4. Gyvybės draudimas.
  5. Lengvatos darbdaviui ir darbuotojui, sudarius III pakopos pensijų kaupimo ir gyvybės draudimo sutartis.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn.

Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

16:00-17:00 Trukmė
15:30-16:00 Nuotolinė registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.