Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų sauga ir sveikata, naujausi pakeitimai 2021 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
      Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Tęsiantis ekstremaliai situacijai, išaugo ginčų dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų skaičius. Dažniausiai nustatomi pažeidimai dėl darbo vietų netinkamo įrengimo, darbuotojų profesinės rizikos vertinimo, tinkamo ir saugaus darbo priemonių naudojimo. Šiai situacijai suvaldyti 2021-10-15 buvo atnaujintas sprendimas “Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkių valdymo”. Taip pat 2021-09-13 įsigaliojo Vyriausybės nutarimo pakeitimai, kuriais papildytas sąrašas sričių, kuriose darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19. 2021-12-01 įsigaliojo žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimai dėl COVID-19 sveikatos patikrinimų finansavimo darbuotojo ar darbdavio lėšomis. Taip pat 2021-12-01 įsigaliojo įsakymo “Dėl darbuotojų, kurie privalo pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sveikatos patikrinimų reikalavimų” pakeitimai. Tad kaip tinkamai užtikrinti savalaikį darbuotojų testavimą?

2021-11-20 įsigaliojo įsakymo „Dėl darbuotojų aprūpinimo asmeninėmis apsaugos priemonėmis nuostatų patvirtinimo“ pakeitimai, kuriuose patikslinama asmeninės apsaugos priemonės sąvoka, pateikiamas išsamus pavyzdinis veiklos rūšių arba veiklos sektorių, kuriuose gali reikėti asmeninių apsaugos priemonių, sąrašas pagal profesinės rizikos veiksnius ir pavojus, taip pat keičiamos nuostatų prieduose esančių lentelių formos.

Darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų. VDI siekdama užtikrinti, kad darbdaviai įgyvendintų šią pareigą elektroninių būdu inspektavo daugiau nei 2000 įmonių ir įstaigų dėl psichosocialinės rizikos veiksnių vertinimo ir mobingo prevencijos darbo aplinkoje. 2022-05-01 įsigalios įsakymo  „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklių patvirtinimo“ pakeitimai. Tad ateityje patikrinimų planuojama dar daugiau, todėl kiekvienai įstaigai privalu turėti tinkamai sutvarkytus dokumentus.

Ypatingai reikėtų atkreipti dėmesį, kad VDI nurodė, kad inspektavimų metu nustačius, kad  nesilaikoma VDI paruoštų rekomendacijų kiekvienu atveju taikyti griežčiausias atgrasančias priemones, todėl įmonės privalo ypač griežtai laikytis darbo saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, jeigu nori išvengti sankcijų.

2021-11-01 įsigaliojo administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriuose pakeisti baudų dydžiai dėl pakartotinių darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimų taip pat dvigubai didesnė minimali bauda už neblaivaus arba apsvaigusio darbuotojo buvimą darbo vietoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui bei vengimą pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo.

2022-05-01 įsigalioja valstybinės darbo inspekcijos įstatymo bei įsakymo „Dėl LR valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimai, kuriuose VDI nustatyta pareiga prižiūrėti ir kontroliuoti kaip savarankiškai dirbantys asmenys laikosi jiems taikomų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų. Kaip ir kada bus atliekami patikrinimai? Kokios galimos sankcijos pažeidus teisės aktų reikalavimus?

Tad, derėtų susipažinti su teisės aktų pakeitimais bei VDI rekomendacijomis ir nelaukti kol VDI atstovai pasibels į Jūsų duris, ar Jūsų pačių darbuotojai patys kreipsis į VDI dėl netinkamai užtikrinamų darbų saugos ir sveikatos reikalavimų.

 

Seminaro tikslas

Akcentuoti darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) organizavimo naujoves ir gerosios praktikos pavyzdžius, siekiant optimizuoti darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto darbą. Patarti, kaip pasirinkti teisingą ir įmonei patogų DSS organizavimo modelį, deleguoti pareigas ir atsakomybę, nustatyti vidinės kontrolės gaires ir vykdyti vidinę kontrolę.

Seminaro metu: pateikiami realūs gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžiai, nagrinėjamos klausytojų pateiktos situacijos.

Temos

  1. Kaip keičiasi DSS organizavimas karantino metu.
  2. DSS organizavimo sistema. Dokumentų ruošimas:
  3. DSS instruktavimas. Efektyvių ir neformalių instruktavimo metodų taikymas:
    • Kas yra DSS instruktavimas ir kokios turi būti DSS instrukcijos, jų turinys ir kaip instruktavimo nepaversti nuobodžiais skaitiniais.
  4. DSS mokymai. Formalus ir neformalus mokymas: kada ir kurį rinktis.
  5. Profesinės rizikos vertinimas:
    • DSS specialisto (tarnybos) indėlis vertinant profesinę riziką.
  6. Vidinės kontrolės vykdymas:
    • DSS specialisto (tarnybos) indėlis atliekant vidinę kontrolę;
    • DSS specialisto (tarnybos) santykis su administracija, darbų vadovais, personalo skyriumi, darbuotojų atstovais, DSS komitetu.

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė.
Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden