Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Seminaras skirtas išsamiai išnagrinėti darbo užmokesčio skaičiavimo specifikas ir atsakymus į iškilusius klausimus praktinėje veikloje. Skaičiuojant darbo užmokestį neretai susiduriama su netipinėmis situacijomis, kai būtina žinoti, kaip apskaičiuojamas VDU pasikeitus darbuotojo darbo laiko normai, darbuotojui dirbant pagal individualų darbo laiko režimą, ne visą darbo laiką, kai darbuotojai dirba švenčių ir poilsio dienomis, kai dirbami viršvalandžiai, kaip turi būti vedama faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Reikia atkreipti dėmesį, kad VDI duomenimis 2024 m. I-ąjį pusmetį darbo ginčų komisijai pateiktuose prašymuose absoliuti dauguma keliamų reikalavimų buvo dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų apmokėjimo.
Seminare išsamiai aptarsime darbo užmokesčio skaičiavimo pokyčius ir apskaitos subtilybes, pajamų natūra atvejus bei VMI požiūrio pokyčius, komandiruočių dokumentavimo ypatumus, vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą, darbuotojų motyvavimo priemonių įgyvendinimą ir apmokestinimą, taip pat išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijas ir kitus aktualius klausimus, su kuriais susiduria apskaitą tvarkantys asmenys.
Vyriausybė jau patvirtino MMA ir MVA didinimą nuo 2025-01-01, o tai turės įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, mėnesio bei metinio NPD apskaičiavimui, neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams, taip pat PSD įmokoms.
Taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama įgyvendinti ES Direktyvą 2022/2041, yra pateikusi Darbo kodekso pakeitimo projektą bei lydinčiuosius teisės aktus (ANK, Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymas, Užimtumo įstatymas). Keičiama net 27 DK straipsniai. Numatomi pakeitimai turėtų įsigalioti nuo 2025-01-01:
Nuo 2024-05-01 įsigaliojo tarpvalstybinis susitarimas dėl tarpvalstybinio nuotolinio darbo, atliekamo kitoje valstybėje nei darbdavio patalpos ar verslo vieta, kai nuotolinis darbas kitoje valstybėje sudaro daugiau 50% viso darbo laiko. Asmuo gali prašyti taikyti šią taisyklę, pateikdamas prašymą pagal nustatytą procedūrą pagal Reglamento (EB) Nr. 987/2009 18 straipsnį.
Nuo 2024-11-01 įsigalios VSDĮ pakeitimai, kuriais nustatoma papildoma vienkartinė įmoka draudėjui. Ši įmoka turėtų būti sumokėta ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo nutarimo dėl administracinio nusižengimo bylos, susijusios su draudėjo fizinio asmens, draudėjo vadovo ar kito atsakingo asmens padarytu darbų saugos pažeidimu, kuris galėjo sukelti sunkių padarinių.
Nuo 2024-07-01 įsigaliojo Civilinio proceso kodekso pakeitimai, kuriais įteisinamos „skolininko atostogas“. Pradėjęs dirbti, asmuo dukart po pusę metų bus apsaugotas nuo skolų išieškojimo. Taip pat sumažinami išskaitų ir darbo užmokesčio dydžiai pagal pajamas, išskyrus asmenims, kurie turi vaikų ir nemoka alimentų.
Nuo 2024-04-26 įsigaliojo pakeistas Įsakymas Nr. V-243, dėl duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklių. 9-SD formoje įtrauktas naujas priežasties kodas – 08 dėl įmotei suteikiamų atostogų ir 13-SD formoje suteiktas naujas priežasties kodas, autoriams, kurie teisės aktų nustatyta tvarka nedraudžiami PSD.
Taip pat atkreipiame dėmesį, jog nuo 2024-01-30 VMI kliento profilyje įtrauktas naujas rizikingumo kriterijus – įmonės mokamas vidutinis darbo užmokestis (VDU), kuris lyginamas su kitų ta pačia ekonomine veikla ir toje pačioje teritorijoje registruotų įmonių VDU mediana.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10.00-15:45 | Seminaro trukmė | |
09:30-10:00 | Registracija | |
12:00-13:00 | Pietų pertrauka | |
14:30-14:45 | Pertrauka |
Sertifikatas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. | |
Maitinimas Viso seminaro metu, dalyvius viešbučiuose ir restorane vaišinsime kava, užkandžiais ir pietumis. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.