Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;2024 m. jau yra priimta svarbių pakeitimų, kurie turės įtakos apskaitos dokumentų įforminimui ir skaitmenizavimui. Pravartu ruoštis iš anksto:
Svarbu paminėti, kad Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės aktų informacinėje sistemoje pateiktas naujas Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės projektas. Lietuvos vyriausiasis archyvaras, suderinęs su suinteresuotomis institucijomis, planuoja patvirtinti naujus Vidaus administravimo dokumentų saugojimo terminus, kurie bus taikomi tik Viešojo administravimo įstatymo pakeitimais nustatytos veiklos sričių dokumentams. Dėl šios priežasties naujas reglamentavimas apims mažiau saugomų dokumentų rūšių, taip pat planuojama, mažinant administracinę naštą, kai kuriems dokumentams nustatyti trumpesnius saugojimo terminus.
Kartais net ir patyrę finansų specialistai ne visada žino, kurie apskaitos dokumentai turi juridinę galią. Pavyzdžiui, kai kurie nesutinka priimti kasos aparato kvitų kaip tinkamų apskaitos dokumentų, nors kvitas, kurio suma ne didesnė kaip 100 Eur su PVM, remiantis mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisyklėmis, gali būti pripažįstamas leidžiamais atskaitymais.
Šiame seminare su praktiniais pavyzdžiais bus prisiminti ir išnagrinėti teisės aktai, kurie leidžia saugiai jaustis, jog į apskaitą įtraukti pirminiai dokumentai yra tinkami ir galiojantys, taip pat išsamiai ir koncentruotai analizuosime visus įmanomus pirminius apskaitos dokumentus bei apskaitos registrus.
Seminaras skirtas ne tik finansininkams, bet ir verslininkams, vadovams, kurie yra atsakingi už teisingų duomenų apie ūkines operacijas pateikimą. Reikėtų pabrėžti, kad aplaidus ir apgaulingas apskaitos tvarkymas dažnai prasideda nuo pirminių apskaitos dokumentų.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:30-10:00 | Registracija | |
12:00-12:45 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.