Jurgita Navikiene

Jurgita Navikienė

PRAKTINIAI PATARIMAI VASAROS ŽINIŲ KATALOGUI

 

Publikuota: 2024-06-11

Vasara – ypatingas metas, kuomet norisi pailsėti. Iš kitos pusės – kai kam tai darbymetis ir pats sezono įkarštis. Bet kuriuo atveju norėčiau pasidalinti keletu praktinių patarimų sveikatai, gyvenimo ir darbo kokybei gerinti:

 

  1. Vasarą privalu kiekvieną dieną bent dvi valandas praleisti gryname ore. Kas mėgsta saulės vonias – pagražinti savo kūną įdegiu. Kam labiau patinka pavėsis – nuostabu būti didelių medžių pavėsyje. Ypač naudinga išeiti pasivaikščioti ar pabėgioti iš karto po lietaus.
  2. Būtina „įsižeminti“ – sportuoti gryname ore arba atlikti mėgstamus žemės ūkio darbus. Net žalumynų auginimas daugiabučio balkone padeda susilieti su gamta. Žinoma, reikėtų kuo dažniau būti ant žemės, o ne „kyboti“ ore, tai yra būti daugiaaukščio namo aukščiau nei pirmuose aukštuose.
  3. Naudotis proga vartoti kuo daugiau natūralių vaisių, uogų, daržovių, žolelių. Net mums įprastos piktžolės kiaulpienė ir dilgėlė yra toks nuostabus vitaminų ir mikroelementų šaltinis, kad jomis galima gardinti sriubas, maišyti į žaliuosius kokteilius ar spausti jų sultis ir naudoti kaip vertingą chlorofilo šaltinį.
  4. Vasarą galima paversti laiku, kuris kelia kuo mažiau streso – pavyzdžiui, pasistengti užsiimti tik tomis veiklomis, kurios kelia mažiausiai streso. Imantis bet kokios veiklos vasarą, galima savęs paklausti – „ar ši veikla man nekelia per daug streso?“ Pavyzdžiui, jeigu žmogus jau seniai svajoja apie remontą savo namuose, tai būtina apsispręsti, ar tikrai geras sprendimas būtent ir pradėti remonto darbus birželio, liepos ar rugpjūčio mėnesį. Tuomet vasaros malonumais turbūt pasimėgauti nepavyks.
  5. Vasarą galima išnaudoti saviugdai. Išėjus atostogų, atlaisvėja mintys ir laisvalaikiu į rankas galima paimti saviugdos knygą. Saviugda nėra mados klyksmas. Saviugda yra būtinybė ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir profesinėje veikloje. Atlikdama mentorės vaidmenį, pastebiu, kad gaunamos pajamos (uždarbis) tiesiogiai koreliuoja su savivertės augimu. Jeigu žmogus atsikrato baimių, nerimo, tampa komunikabilesnis, tuomet jis lengviau sugeba atlikti ir savo darbą. O dėl tos pačios priežasties žmogus gali gauti didesnį atlygį esamoje pozicijoje arba lengviau pakeisti darbą ir gauti jo profesinius ir asmeninius gebėjimus atitinkantį atlyginimą.
  6. Vasarą taip pat galima išnaudoti ir įmonės tam tikrų neatliktų darbų įgyvendinimui. Pavyzdžiui, jeigu yra neparengta Vidaus kontrolės ar Ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo tvarka, tuomet vasarą galima išnaudoti kaip mažesnio intensyvumo laiką ir užpildyti atidėtų darbų spragas. Tas pats pasakytina apie Darbo apmokėjimo sistemos atnaujinimą, Reprezentacinių išlaidų tvarkos sukūrimą ir t. t. Svarbu pažymėti, kad tvarkų šablonai yra jau sukurti ir Countline interneto puslapyje galima juos rasti. Naudojantis šablonais bus sutaupyta nemažai vertingo laiko.
  7. Galiausiai vasarą galima kelti kvalifikaciją ne tik auditorijose. Countline suteikia galimybę išklausyti seminarų įrašus. Aš pati visada išnaudoju darbo laiką savo gėlyne ar darže, besiklausydama man įdomių ar aktualių seminarų įrašų. Ir augalai būna apšokinėti, ir atnaujinu savo profesines žinias ar įgaunu naujos teorinės patirties.

 

Svarbiausias patarimas ne tik vasarai – dirbkite su meile, gyvenkite taip, kad Jūsų gyvenimas turėtų prasmę ne tik Jums, bet ir kitiems. Nešvaistykite nei darbo, nei gyvenimo laiko veltui. Būtina suvokti, kad poilsis yra privalomas, nes pavargęs žmogus gali būti neproduktyvus. Klausykite savo kūno pojūčių. Blogai yra ignoruoti bent menkiausią negalavimą. Nes negalavimai pamažu kaupiasi ir tuomet smogia jau rimtomis ligomis.

Suvokiant savo laikinumą, galima vis tiek daryti gera ne tik sau, bet ir kitiems. Labai vertinga vadovautis filosofija: „jeigu žinočiau, kad rytoj bus paskutinė mano gyvenimo diena, vis tiek šiandien sodinčiau obelis“…

 

JUMS GALI BŪTI AKTUALŪS ŠIE MOKYMAI: