Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Apskaitos ir mokesčių ypatumai Latvijoje nuo 2022 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 140€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Vis daugiau Lietuvoje veikiančių ir besikuriančių įmonių renkasi savo veiklą vykdyti ir užsienio šalyse. Lietuvoje besikuriantys startuoliai vis dažniau žvelgia į globalios ekonomikos perspektyvas, todėl kaimyninės valstybės tampa patraukli vieta verslo plėtrai. Latvija – ne išimtis. Vykdant ar planuojant ekonominę veiklą užsienio šalyje būtina detaliai susipažinti su šalies mokestine sistema. Būtina paminėti, kad Latvija yra viena iš 56 šalių su kuria Lietuva yra pasirašiusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį. Tuo tarpu Europos Sąjungos šalyse gyvenančių asmenų socialinę apsaugą reguliuoja Reglamentas Nr. 1408/71, kuriame įtvirtinta nuostata, kad socialinis draudimas darbo užsienyje metu reguliuojamas šalių susitarimais. Būtent šis reglamentas skirtas sureguliuoti teisinius santykius, jog asmeniui vienu metu būtų taikomos tik vienos šalies įstatymų normos. Kaip nesuklysti vadovaujantis sutarties ir Reglamento nuostatomis? Kokie probleminiai klausimai kyla vykdant mokestines prievoles?

Pastaraisiais metais vykstanti mokesčių reforma Latvijoje atnešė daug teisinio reglamentavimo pokyčių, susijusių su daugeliu sričių: mokesčių administravimo tobulinimu, darbo mokesčių reforma (GPM, solidarumo mokesčiu), pelno mokesčio reforma, kompensacinėmis priemonėmis ir kova su šešėline ekonomika. Ne išimtis ir prasidėję 2022 m.

Nors Latvijos mokesčių sistema turi nemažai panašumų su Lietuvos mokestine sistema, galima išskirti ir nemažai skirtumų. Latvija yra vertinama kaip siūlanti gana palankų pajamų apmokestinimo režimą, kadangi po pelno mokesčio reformos 2018 m. iš esmės pasikeitė požiūris į pelno mokesčio apskaičiavimą. Pagal dabartinį modelį įmonių pelno apmokestinamas atidedamas tol, kol tas pelnas bus paskirstytas arba išmokamas kaip dividendai. Verta paminėti, kad Latvijoje taikoma progresinio pajamų mokesčio sistema, su išimtis pajamoms kapitalui ir kapitalo prieaugiui. Taip pat pajamoms viršijančioms valstybės nustatytą didžiausią privalomojo socialinio draudimo įmokų objekto dydį, taikomas darbuotojams ir darbdaviams solidarumo mokestis.

Socialinės garantijos neatsiejamos nuo darbo santykių. Kokios jos Latvijoje? Ką reikėtų žinoti perkeliant darbuotojus į kaimyninę Latviją ar grąžinant į Lietuvą? Kokie yra apskaitos ir mokesčių skirtumai? Kada atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju darbdaviui iš Lietuvos, kai komandiruoja savo darbuotojus į Latviją?

Aktualias Latvijos mokesčių įstatymų nuostatas Jums pristatys auditorė Jurgita Navikienė ir buhalterinės apskaitos įmonių grupės Contus įkūrėjas sertifikuotas profesionalus Latvijos buhalteris Marius Buivydas.

Temos

1 dalis. Lektorius – Marius Buivydas (10:00-12:00 val.):

  1. Lietuvos-Latvijos mokesčių sutartis – OECD modelis. Latvijos mokestinių įstatymų sukuriamos prievolės.
  2. Apmokestinamų pajamų rūšys Latvijoje– darbo pajamos, kapitalo pajamos, verslo pajamos išmokamos dividendais, darbuotojo ir darbdavio socialiniai mokesčiai
  3. Darbo pajamų apmokestinimas:
    • Kada ir kam atsiranda prievolė mokėti mokesčius nuo darbo užmokesčio Latvijoje? Kaip yra čia suprantamos išmokos dienpinigiai ir kt. pagal lietuvišką GPM įstatymą? Ar jos bus taip pat suklasifikuotos Latvijoje?
    • Pajamos natūra;
    • Kas išskaičiuoja ir moka mokesčius – darbdavys ar darbuotojas?
    • Kokie mokesčiai taikomi darbo santykių apmokestinimui ir kokie tarifai?
  4. Kapitalo pajamų apmokestinimas privačiose rankose:
    • Dividendų apmokestinimas. Kada dividendai nėra apmokestinami?
    • Turto vertės prieaugio apmokestinimas
    • Nekilnojamo turto pajamų apmokestinimas;
  5. Pridėtinės vertės mokestis:
    • Kada atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju darbdaviui iš Lietuvos, kai komandiruoja savo darbuotojus į Latviją?
    • Nuolatinė buveinė PVM prasme.
  6. Socialinė įmoka:
    • Pagrindinės latviškos Sodros taisyklės.
    • Kokios socialinės ar pensijos garantijos taikomos darbuotojui, nuo kurio algos yra mokami mokesčiai Latvijoje?
  7. Pelno (dividendų) mokestis:
    • Nuolatinė buveinė Latvijoje. Lietuvos- Latvijos mokesčių sutarties praktika. Mums ypatinga ir nematyta pelno/dividendų mokesčio skaičiavimo tvarka. Kasmėnesinės pelno/dividendų mokesčio deklaracijos.
    • Kada atsiranda prievolė mokėti pelno mokestį Latvijoje?
    • Kaip pelno/pajamų mokestis mokamas individualioms įmonėms ar individualiai veiklai? Socialinis mokestis individualioms įmonėms.
    • Kaip rasti buhalterį? Buhalterinių įmonių licencijavimas. Buhalterinių įmonių registras.
    • Vadovo asmeninė ekonominė o gal ir baudžiamoji atsakomybė už apskaitos vedimą ir/arba nesumokėtus mokesčius.
  8. Kiti praktiniai dalykai:
    • Kokios dar yra valstybės nustatytos pareigos (darbo inspekcija ir t.t.)?
    • Kokių Latvijos darbo įstatymo normų Jums reikia laikytis? Ar normos labai skiriasi?
    • Kaip registruotis mokesčių mokėtoju?

2 dalis. Auditorė – Jurgita Navikienė. Darbas užsienyje – naudos ir rizikos (13:00-14:45 val.):

  1. Darbuotojų, kurie vyksta į komandiruotes, darbo sutarties ypatumai.
  2. Rizika dėl darbo vietos įforminimo, kada darbuotojas tampa mokesčių mokėtoju užsienyje.
  3. Dienpinigiai.
  4. Darbo užmokesčio apmokestinimo užsienyje momentas. Kada galima nebeskaičiuoti mokesčių nuo darbo santykių pajamų Lietuvoje.
  5. 5. Kada tarnybinė komandiruotė nebelaikoma komandiruote ir dėl to tenka užsienyje apmokestinti išmokėtus dienpinigius?
  6. Garantijos komandiruotės metu. Komandiruočių išlaidos:
    • Kelionės išlaidos;
    • Gyvenamojo ploto išlaidos;
    • Išvykimo dokumentų tvarkymo, draudimo išlaidos;
    • Valiutos keitimo išlaidos;
    • Kitos komandiruočių metu patirtos išlaidos.
  7. Dokumentai, pagrindžiantys komandiruočių išlaidas.
  8. Avanso apyskaitos. Kelionės lapai.
  9. Komandiruočių išlaidų registravimas buhalterinėje apskaitoje.
  10. Komandiruočių sąnaudų priskyrimas ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Marius Buivydas

Marius Buivydas yra buhalterinės apskaitos įmonių grupės Contus įkūrėjas, buhalteris bei ekonomistas, turintis daugiau kaip 20 metų finansų analizės bei buhalterinio darbo patirtį tarptautinėse įmonėse bei įmonių grupėse. Dirba Contus grupėje grandinės vadovu bei atsako už Contus grupės veiklą Skandinavijoje – Švedijoje ir Norvegijoje. Jis yra sertifikuotas Švedijos buhalteris bei autorizuotas Norvegijos Karalystės buhalteris, vadovauja Contus veiklai Skandinavijoje – Švedijoje ir Norvegijoje.

Specialus pasiūlymas!

Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 120 Eur + PVM.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.