Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Gamybinių įmonių apskaita – viena iš sudėtingesnių. Todėl, kad laisvė pasirinkti apskaitos politiką suteikia ir labai daug galimybių, bet galima „labai toli nueiti į lankas“ ir dėl netinkamai pasirinktos apskaitos politikos. Dėl šių priežasčių gamybinės įmonės finansinės būklės ir veiklos rezultatų atspindėjimas finansinėse ataskaitose neparodys tikrojo vaizdo. Todėl šiuos klausimus aptarsime seminare – kaip sukurti gamybinės įmonėse apskaitos politiką ir ją koreguoti. Taip pat jos pagrindu gilinsimės į mokesčių ypatumus – pelno, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto ir kitų. Būtina prisiminti mokesčių lengvatas – juk sutaupyti visada verta.
Nuo 2022-01-01 pagal Darbo kodekso pataisas darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalo būti mokamos pavedimu į nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą.
2022-05-01 įsigalioja LR pelno mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinamas atsargų nurašymo metodas, atsispindintis įmonių finansinėje apskaitoje.
Taip pat 2022-05-01 įsigalioja naujos redakcijos Finansinės apskaitos įstatymas, kuris pakeis beveik 20 metų galiojusį Buhalterinės apskaitos įstatymą. Kokią įtaką jis turės gamybinių įmonių jau nusistovėjusiai apskaitos tvarkai ir kokios galimybės atsiveria? Apie tai reikia kalbėti ir pokyčius planuoti dabar.
Ne mažiau svarbu gamybinėse įmonėse tinkamai apskaityti pakuotes – juk prievolės dėl pakuočių duomenų įvedimo į GPAIS sistemą – vos ne kiekvienai įmonei yra nemenkas iššūkis. Viena aktualiausių naujovių gamintojams ir importuotojams – 2022-01-01 įsigalioję skirtingi mokesčio už aplinkos teršimą tarifai perdirbamai ir neperdirbamai pakuotei. Neperdirbamos pakuotės lemia didesnę mokesčių naštą.
Jeigu vykdote elektroninę prekybą – būtina susipažinti su gerokai pasikeitusiomis šios prekybos rūšies taisyklėmis. Nuo 2021-07-01 iš esmės keitėsi elektroninės prekybos apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčiu ir muitais tvarka, įsigaliojo PVM ir Muitinės įstatymo pakeitimai, kurie turi įtakos PVM prievolėms, paslaugų teikimui ir nuotolinei prekybai. Taip pat nuo 2021-01-01 pradėjo galioti Europos parlamento ir tarybos direktyva dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje, kuria iš dalies pakeistos direktyvos 2002/65/EB, 2009/110/EB ir 2013/36/ES bei Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010 ir panaikinta Direktyva 2007/64/EB.
2021-12-01 įsigaliojo įsakymas dėl mokestinio tyrimo atlikimo taisyklių, pagal kurį VMI įgyja daugiau galių: gali atlikti mokėtojo veiklos stebėseną, turi teisę neribotam laikui vizituoti verslo subjektus ir iš mokesčių mokėtojų paimti ne tik apskaitos bei kitų dokumentų originalus, bet ir kompiuterinės apskaitos duomenis.
Siūlome iš naujo peržiūrėti darbo apmokėjimo sistemą, kuri jau gali būti pasenusi, nes ir vėl keitėsi MMA bei MVA. Net ir ne vienas iš nepatikimų mokesčių mokėtojų vertinimo kriterijų yra susijęs su darbo santykiais ir ne tik su jais. Taigi, kada kyla grėsmė būti įtrauktiems į „gėdos sąrašą“ – nepatikimus mokesčių mokėtojus?
Atkreiptinas dėmesys, kad VMI pateikė komentarą „Dėl gyventojui natūra išmokėtų išmokų, apskaičiuotų už gyventojo naudojimąsi kitam asmeniui priklausančiu automobiliu asmeniniais tikslais, deklaravimo“ GPM312 deklaracijoje.
Tai tik dalis įvardintos problematikos, o seminare – apie viską iš eilės ir išsamiai.
Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-12.15 | Seminaro trukmė | |
09:30-10:00 | Nuotolinė registracija |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.