Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Statybų sektoriaus reguliavimo naujovės nuo 2021-11-01, 2022-01-01 ir 2022-05-01: darbo teisė, mokesčiai ir apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
      Kaina: 130€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

-2 dienų seminaras-

Statybų sektorius jau keletą metų mokesčių administratoriaus yra „tyrinėjamas“ lyg pro padidinamąjį stiklą. Sukurtos išmaniosios VMI priemonės, ko gero, nelabai sumažino šešėlį statybinėse organizacijose.
Todėl jau nuo 2022 m. pradžios bus sugriežtinama statybviečių kontrolė:

2021-11-01 įsigaliojo administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriuose dvigubai padidintos minimalios baudos už:

  • Darbo laiko apskaitos pažeidimus;
  • Darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus;
  • Fiziniams asmenims už vertimąsi nedeklaruota savarankiška veikla. Minėti asmenys atsakys pagal specializuotą ANK 150 straipsnio trečią dalį, kurioje numatytos sankcijos savo dydžiu artimos sankcijoms už nelegalų darbą;
  • Fiziniam asmeniui už informacijos nepateikimą VDI apie atsiųstą laikinai dirbti į Lietuvos Respubliką užsienietį.

2022 metai pateks į istoriją ir kaip apskaitos reformos metai, todėl tam ruoštis reikia nedelsiant. 2022-05-01 įsigalios naujos redakcijos Finansinės apskaitos įstatymas, kuris pakeis beveik 20 metų galiojusį Buhalterinės apskaitos įstatymą.

Nuo 2022-01-01 didės MMA ir MVA dydžiai, taip pat įsigalioja GPMĮ pakeitimai, pagal kuriuos taikysime dvi NPD formules, priklausomai nuo darbuotojo atlyginimo, svarbūs ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais keičiama tam tikrų „Sodros“ mokesčių ir išmokų skaičiavimo tvarka.

2021 metų finansines ataskaitas rengsime ir pelno mokestį skaičiuosime netrukus – į ką šiais metais atkreipti dėmesį ir ką tinkamai atskleisti finansinėse ataskaitose bei kokie ypatumai aktualūs 2021 metų pelno mokesčiui?

Kiti klausimai – aplinkosaugos, darbo santykių mokesčių – irgi ne mažiau svarbūs, tad aptarsime, kas būdinga statybų sektoriui.

Temos

  1. Finansinė apskaita statybų veiklą vykdančiose įmonėse pagal VAS. Apskaitos politikos pasirinkimo galimybės, peržiūra ir keitimas. Kaip keisis statybų veiklą vykdančių įmonių apskaita ir atskaitomybė nuo 2022-05-01?
  2. Pajamų ir sąnaudų pripažinimo problematika pagal 25-ąjį VAS „Statybos ir kitos ilgalaikės sutartys“. Pajamų ir sąnaudų apskaitos sąskaitų korespondencijos. Apskaitos efektyvumo didinimo galimybės.
  3. Turto, įsipareigojimų apskaitos problemos.
  4. Veiklos finansavimo alternatyvos ir šaltiniai. Padidintas mokesčių administratoriaus dėmesys finansavimo sandoriams. Pelno paskirstymas – kokioms sąlygoms esant pelną skirstyti draudžiama.
  5. Finansinės apskaitos ir ataskaitų sudarymo kūrybiniai aspektai.
  6. Prievolės dėl iMAS – i-SAF, i-VAZ, SAF-T. Pranešimai mokesčių administratoriui apie sandorius su fiziniais ir juridiniais asmenimis.
  7. Nepatikimi mokesčių mokėtojai: kaip juo netapti?
  8. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai statybos įmonėse:
    • Pelno mokestis: 2021 m. aktualijos ir probleminių situacijų apžvalga statybų veiklą vykdančiose įmonėse;
    • Pridėtinės vertės mokestis. Atvirkštinio PVM mechanizmo taikymo problemos;
    • Gyventojų pajamų mokestis. Kitų išmokų gyventojams apmokestinimo ypatumai. 2021 m. mokesčių pakeitimų įtaka gyventojų pajamų apmokestinimui. 2022 metų pokyčiai – nauji MMA ir MVA bei NPD.
    • Kiti mokesčiai:
      –          Nekilnojamojo turto mokestis;
      –          Aplinkos teršimo mokestis – prievolės dėl GPAIS.
  9. Mokesčių lengvatos statybos įmonėse.
  10. Mokesčių deklaracijų pildymas ir atspindėjimas finansinėje apskaitoje.
  11. Skaidriai dirbančio statybininko kortelė – kaip ji „užkardys“ šešėlį? Kokias papildomas prievoles teks vykdyti užsakovams, rangovams ir darbdaviams nuo 2022-01-01?
  12. Darbo apmokėjimo sistemos nauda: dažniausiai daromos klaidos ir probleminiai klausimai.
  13. Darbo užmokesčio įforminimas darbo sutartyje. Priedų, priemokų, premijų apskaitos problematika.
  14. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo ypatumai.
  15. Suminė darbo laiko apskaita, lankstus darbo grafikas: kurį režimą patogiau taikyti statybų sektoriuje? Darbo laiko žymėjimo griežtėjimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

14:30-17:00 Seminaro trukmė
14:00-14:30 Registracija
15:30-15:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.