Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Naujas Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymas. Kas keitėsi?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 100€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymas yra vienas iš pamatinių įstatymų, reglamentuojančių viešojo sektoriaus atskaitomybės procesą, kuris užtikrina tinkamą visuomenės informavimą apie viešojo sektoriaus subjektų, jų grupių, valstybės, savivaldybių veiklą ir veiklos rezultatus, finansinę būklę, išteklių naudojimą ir paskirstymą. Įstatymas buvo priimtas 2007 metais ir iki 2020 m. keistas tik fragmentiškai. 2020 m. spalio 1 d. priimta šio įstatymo nauja redakcija, kuri įsigalios etapais: dalis teisės normų įsigalios 2022-01-01, o likusi – 2023-01-01. Šis įstatymas bus taikomas 2022 metų ir vėlesnių ataskaitinių laikotarpių ataskaitų rinkiniams.

2022-01-01 taip pat turėtų įsigalioti Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo pakeitimai, susiję su veiklos ataskaitoje teikiama informacija.

Viešojo sektoriaus atskaitomybė ir jos rengimas – labai kompleksiškas procesas, todėl siekiama jį padaryti tinkamą visuomenei susipažinti. Priėmus pakeitimus, nustatyti nauji ataskaitų parengimo ir pateikimo terminai bei nauja metinių ataskaitų rinkinio struktūra, taip pat iš esmės peržiūrėtos ir atnaujintos įstatymo nuostatos, kurios palies kiekvieną viešojo sektoriaus subjektą, todėl su pakeitimais reikėtų susipažinti ir jiems ruoštis iš anksto.

Temos

  1. Viešojo sektoriaus apimtis.
  2. Ataskaitų rinkinių sudėtis ir lygiai.
  3. Ataskaitų informacijos vientisumas ir teikimo terminai.
  4. Ataskaitų pasirašymas ir atsakomybė.
  5. Kiti pakeitimai:
    • Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo tikslas;
    • Pensijų anuitetų fondo ir valstybės socialinių fondų atskaitomybė;
    • VSS grupių sudarymo principai;
    • Ataskaitų rinkinių skelbimas;
    • Savivaldybės veiklos ataskaitos;
    • Ataskaitų rengimas, kai VSS reorganizuojami arba likviduojami;
    • Įsigaliojimas.
  6. Dažniausiai užduodami klausimai taikant Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą.

ŽINIOMIS DALINASI

Aistė Gelusevičiūtė

Aistė Gelusevičiūtė – finansų magistrė, LR Finansų ministerijos atskaitomybės, audito, turto vertinimo ir nemokumo politikos departamento atskaitomybės ir apskaitos metodologijos skyriaus vyriausioji specialistė.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-13:15 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
11:30-11:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.