Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Dėl darbuotojų komandiravimo kyla ne tik daug klausimų, bet ir ginčų tiek mokestine, tiek teisine prasme. Norint išvengti ginčų bei darbdaviui kylančios administracinės atsakomybės, būtina žinoti ir įsigilinti į visus teisinius ir apmokestinimo ypatumus. VDI duomenimis 2024 m. I-ąjį pusmetį darbo ginčų komisijai pateiktuose prašymuose absoliuti dauguma keliamų reikalavimų buvo dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų apmokėjimo.
Vyriausybė jau patvirtino MMA ir MVA didinimą nuo 2025-01-01, o tai turės įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, mėnesio bei metinio NPD apskaičiavimui, neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams, taip pat PSD įmokoms.
Nagrinėsime ES komandiravimo direktyvos (ES) 2018/957 nuostatas. Ypatingai kokią informaciją ir kokia tvarka ji turi būti pateikta darbuotojui, kuris komandiruojamas į ilgiau nei 28 dienas trunkančią komandiruotę.
Kada komandiruotas darbuotojas gali tapti konkrečios valstybės rezidentu (ES / EEE) ir jo gaunamos pajamos apmokestinamos pajamų mokesčiu komandiruojamoje užsienio valstybėje? Kada taikomos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatos? Kokiais atvejais galimas ne tik darbo užmokesčio, bet ir dienpinigių apmokestinimas, jeigu tokį apmokestinimą nustato tos šalies teisės aktai?
Taip pat darbdaviai turėtų nepamiršti, kad norėdami įrodyti, jog jų komandiruojami darbuotojai yra draudžiami socialiniu draudimu Lietuvoje, ir jo mokėti užsienyje neprivalo – turi gauti A1 formą. Kokios šios formos gavimo sąlygos ir atvejai?
Pasitaiko atvejų, kai darbuotojas per vieną dieną apsilanko keliose užsienio valstybėse. Kaip turėtų būti apskaičiuojami dienpinigiai tokiam darbuotojui pagal PMĮ 21 straipsnį? Kokios išimtys taikomos, kai į kitą valstybę patenkama dėl jungiamojo skrydžio ar atvykstama tranzitu kita transporto priemone?
Be kita ko, Darbo kodekse yra numatyta galimybė mažinti dienpinigius iki 50 proc. Vyriausybės nustatytų dydžių. Mažesni dienpinigių dydžiai turi būti nustatyti kolektyvinėje sutartyje arba įmonės vietiniame norminiame teisės akte. Į ką reikia atsižvelgti, norint sumažinti dienpinigius, ir kokie objektyvus kriterijai yra tinkami?
1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (09:00 – 12:15 val.)
1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (13.00 – 15:00 val.)
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Advokatas Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos WIDEN Legal partneris, ginčų sprendimo praktikos vadovas ir gerai žinomas darbo teisės specialistas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: atstovavimas teisminiuose ginčuose, darbo, įmonių, sutarčių teisė, civilinės atsakomybės taikymas.
Turėdamas ilgametę sėkmingą ginčų sprendimo praktiką Mantas Mikalopas yra vertinamas kaip geras advokatas darbo ginčuose atstovaujant klientus tiek darbo ginčų komisijose, tiek teismuose.
Advokatas rinkoje pripažįstamas kaip puikus darbo teisės specialistas ir jau daug metų yra reitinguojamas tarptautiniuose teisės žinynuose. Mantas Mikalopas yra vienas iš naujojo Darbo kodekso komentaro autorių.
Advokatas aktyviai savo žiniomis ir patirtimi dalinasi žiniasklaidoje, veda daugybę vidinių ir išorinių mokymų bei skaito pranešimus įvairiose konferencijose. Be kita ko, Mantas Mikalopas dėsto ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-15:00 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Registracija | |
10:30-10.45 | Pertrauka | |
12:15-13:00 | Pietų pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. | |
Maitinimas Viso seminaro metu dalyvius viešbučiuose ir restorane vaišinsime kava, užkandžiais ir pietumis. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.