Pagal Darbo kodeksą darbuotojo atlyginimas gali būti sudarytas iš kelių komponentų, kur bazinis tarifinis atlygis yra tik viena iš šešių galimų dalių. Nors kitos atlygio dalys yra paminėtos kodekse, jų taikymo ir skaičiavimo tvarka nėra detaliai reglamentuota nei šiame, nei kituose teisės aktuose. Tai sukuria praktinių iššūkių darbdaviams, siekiantiems sukurti efektyvią ir kuo skaidresnę bei suprantamesnę atlygio sistemą, kuri nekeltų dviprasmiškų klausimų apskaitą tvarkančiam asmeniui ir darbuotojams.
Vaizdo įrašo metu nagrinėsime:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
3 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.