NT sandorių mokestiniai aspektai – tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims vykdantiems butų, pastatų, sandėlių ar kito NT pardavimą, statybą ar nuomą – kelia nemažai klausimų. Nuo GPM mokėjimo, kai turtas parduodamas neišlaikius jo tam tikrą laiką, iki paslaugų, susijusių su NT apmokestinimu PVM.
GPMĮ įstatyme yra numatytos lengvatos, susijusios su NT pardavimu, tačiau jomis pasinaudoti ne visada pavyksta dėl tam tikrų neįvykdytų prievolių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali būti elementarios, tačiau “pakiša koją”, norint tokiomis lengvatomis pasinaudoti deklaruojant pajamas.
2024 metais teismo sprendime mokesčių administratorius pakeitė savo poziciją dėl NT pardavimo pajamų apmokestinimo, kai gyventojas neišlaiko turto 2 metus. Seminaro metu auditorius analizuos šį aktualų teismo sprendimą ir paaiškins, kaip reikėtų teisingai elgtis fiziniams asmenims, norintiems išvengti keblumų ateityje.
Taip pat aptarsime ar visais atvejais gyventojas privalo skaičiuoti PVM, jei NT sandoriai viršija 45 000 Eur ribą.
Seminare analizuosime ir juridiniams asmenims aktualius klausimus, tokius kaip:
Prieš vykdant nekilnojamojo turto sandorius, labai svarbu išsiaiškinti visus aspektus, susijusius su mokesčiais, kurie bus skaičiuojami jį įsigijus ar pardavus. Apžvelgsime atvejus, kai įsigyto nekilnojamojo turto pirkimo PVM atskaita yra galima. Kada atsiranda prievolė mokėti nekilnojamojo turto mokestį fiziniams ir juridiniams asmenims?
Artūras Kapitanovas – auditorius, mokesčių ekspertas, kurio nuomone pasikliauna tiek mokesčius administruojantys pareigūnai, tiek teisėkūros specialistai. Verslo bendruomenė ypač vertina jo gilias įžvalgas, reakcijos greitį ir atvirumą.
Profesinė patirtis:
Profesinė veikla:
Konsultacinė veikla:
Su nepaprastu įžvalgumo, profesionalumo ir patirties deriniu, šis auditorius neabejotinai yra vienas ryškiausių savo srities žinovų, kuris ne tik supranta mokesčių subtilybes, bet ir sugeba jas perteikti kitiems, keičiant suvokimą apie mokesčius.
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.