Pastaruoju metu vis dažniau gyventojai bei verslas susiduria su nesąžiningais ar finansinių problemų turinčiais bei vykdyti savo įsipareigojimus vengiančiais skolininkais. Geriausia yra rasti efektyvius taikius sprendimus, o ne konfliktuoti, tačiau realybėje šio principo pavyksta laikytis ne visuomet. Tik susidūrę su skolininkais suprantame, kad atgauti skolas nėra taip paprasta.
2024-04-01 įsigaliojo CPK pakeitimai, kuriais yra optimizuotas vykdymo procesas, išspręstos praktinės problemos ir aiškiau detalizuota atskirų vykdymo veiksmų atlikimo tvarka. Kodekso pakeitimai įgyvendinami nuo 2024-07-03 ir 2025-01-01 įsigaliosiančiomis Sprendimų vykdymo instrukcijos naujomis nuostatomis dėl vykdomųjų dokumentų antstoliams pateikimo ir išieškojimo iš areštuoto turto tvarkos pasikeitimų.
Nuo 2024-11-01 d. įsigalioja Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pakeitimai, reikalaujantys prekių/paslaugų teikėjus ir skolų išieškojimo įmones informuoti vartotojus apie skolos administravimo ar reikalavimo teisės perleidimą. Prieš perleidimą turi praeiti 30 dienų nuo pranešimo vartotojui apie skolą, o už pažeidimus gali būti skiriamos baudos iki 5000 eurų. Nors pakeitimai siekia didesnio skaidrumo vartotojams, jie gali sukelti papildomą administracinę naštą įmonėms ir neišspręsti visų su skolų išieškojimu susijusių problemų.
Žinios apie su skolų išieškojimu susijusį teisinį reguliavimą, šio reguliavimo aktualijas, realias taikymo problemas ir kaip jų išvengti, skolų išieškojimo būdus, procedūras bei laukiančius iššūkius prisideda prie gebėjimo įvertinti galimą išieškojimo trukmę, sąnaudas bei perspektyvas, taip priimant kuo geresnius sprendimus aptariamais klausimais. Seminaro metu bus dalijamasi praktiniais patarimais apie teisminį skolų reguliavimą: atskleisti vieno proceso trūkumai, kito – privalumai, kurie padės lengviau pasirinkti Jums priimtiniausią ir tinkamiausią iškilusių ginčų sprendimą.
Seminaro vaizdo įrašo metu analizuosime:
Apie visa tai išsamiai ir su pavyzdžiais seminaro vaizdo įrašo metu.
Justina Ramašauskaitė, advokatų kontoros WIDEN vyresnioji teisininkė, turinti daugiau kaip 10 metų patirties konsultuojant klientus visais su viešaisiais pirkimais susijusiais klausimais, įskaitant pasiruošimą bei pasiūlymų teikimą viešųjų pirkimų konkursuose.
Justina perkančiosioms organizacijoms padeda parengti viešųjų pirkimų dokumentus, bei konsultuoja įvairiais klausimais – nuo viešųjų pirkimų planavimo iki viešųjų pirkimų sutarčių vykdymo. Savo klientams ji siūlo pagalbą rizikos vertinimo, sutarčių projektų rengimo, viešinimo ir keitimo klausimais. Be to, jūsų interesams Justina gali atstovauti ikiteisminiuose ir teisminiuose ginčuose, nesvarbu, ar esate tiekėjas, ar perkančioji organizacija.
Nuo 2018 m. ji reguliariai rengia perkančiųjų organizacijų ir įmonių vidaus ir viešuosius seminarus įvairiais viešųjų pirkimų klausimais.
6 ak. val. | Vaizdo įrašo trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą |