Kiekvienas seminaro dalyvis gaus dovanų 4 val. trukmės mokymų įrašą: Pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms: naujas požiūris į civilinę saugą (sausio 14 d. mokymų vaizdo įrašas)
Darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimas šiuolaikinėje darbo aplinkoje tampa vis aktualesniu iššūkiu. Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos proga kviečiame dalyvauti renginyje, skirta,e aptarti naujausias tendencijas ir geriausias praktikas šioje srityje.
Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros naujausias tyrimas atskleidžia reikšmingus pokyčius darbo saugos ir sveikatos aplinkoje ES šalyse. Nuotolinio darbo tapimas įprastu ir skaitmenizacija tapo vienu ryškiausių pokyčių. Nuo 2019 iki 2024 metų nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų skaičius ES-27 šalyse išaugo nuo 13% iki 23% . Informacinių technologijų ir profesinių paslaugų sektoriuose šie skaičiai siekia net 53% ir 39% atitinkamai. Keičiasi ir rizikų pobūdis darbo vietose. Dominuoja ergonominiai veiksniai: ilgas sėdėjimas (64%) ir pasikartojantys judesiai (63%) . Ilgas sėdėjimas kaip rizikos veiksnys ypač aktualus finansų sektoriuje (88%) ir viešajame administravime (88%). Psichosocialinė rizika išlieka reikšminga, ypač bendraujant su sudėtingais klientais (56% visų įmonių). Skaitmeninių technologijų poveikio vertinimas tampa vis svarbesnis – 43% įmonių jį įtraukia į rizikos vertinimus.
Pagrindinės tendencijos:
Taigi, naujausios tendencijos rodo, kad darbo saugos ir sveikatos valdymas turi prisitaikyti prie naujų iššūkių, ypač hibridinio darbo ir skaitmenizacijos. Lietuvos kontekste dėl geopolitinių įtampų nemažėja ir darbuotojų civilinės saugos kompetencijų ugdymas.
Šis renginys suteiks unikalią galimybę susipažinti su naujausiais darbuotojų saugos ir sveikatos sprendimais, išgirsti ekspertų įžvalgas bei užmegzti vertingus profesinius ryšius. Patyrę specialistai pristatys naujausius DSS reikalavimus ir jų efektyvų pritaikymą, padės spręsti šiuolaikinius darbuotojų saugos iššūkius.
Renginys aktualus įvairaus profesinio profilio dalyviams: nuo darbuotojų iki vadovų, nuo saugos ekspertų iki žmogiškųjų išteklių specialistų. Taip pat kviečiami saugos priežiūros pareigūnai bei visi, siekiantys gilesnio šios srities supratimo ir norintys prisidėti prie darbo aplinkos saugumo gerinimo.
Atnaujinkite žinias, dalinkitės patirtimi ir prisidėkite kuriant saugesnę darbo aplinką!