Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;Seminaro metu bus išsamiai nagrinėjami svarbūs teisiniai pokyčiai, įsigalioję 2024 metais, bei numatomi 2025 metų pakeitimai. Savalaikis susipažinimas su šia informacija sudarys sąlygas išvengti galimų pažeidimų, užtikrinti sklandų darbo santykių tęstinumą ir efektyvų prisitaikymą prie atnaujintų migracijos reikalavimų.
Naujausios tendencijos:
Nuo 2025-01-01 įsigalios bendrai visoms profesijoms taikoma metinė kvota, kuomet ribojamas naujai atvykstančių dirbti trečiųjų šalių piliečių skaičius. Taip pat, susiaurėja Užimtumo tarnybos funkcijos – nebebus išduodami sprendimai dėl atitikties darbo rinkos poreikiams, kurių reikėjo netrūkstamoms profesijoms.
2024-12-01 įsigalios įsakymo Nr. 1V-70 pakeitimas „Dėl Užsienio valstybių, kuriose užsienietis gali pateikti prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje per išorės paslaugų teikėją, sąrašo patvirtinimo“, kuriuo siekiama užtikrinti efektyvią imigracijos srautų kontrolę.
2024-10-12 dieną įsigaliojo Darbuotojų saugą ir sveikatą bei darbo teisę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų pripažinimo mažareikšmiais tvarkos aprašas. Apraše numatoma, kada pavėluotai pateikti pranešimai apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius gali būti laikomi mažareikšmiais pažeidimais:
Vis dėlto, užsieniečių įdarbinimo taisyklių pažeidimai paprastai nėra laikomi mažareikšmiais, išskyrus minėtus atvejus.
2024-10-11 dieną įsigaliojo Įsakymas dėl 2020 m. birželio 12 d. įsakymo „Dėl kvotos nustatymo kalendoriniams metams tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, kuriuo reglamentuojama kvotos dydžio užsieniečiams, norintiems dirbti Lietuvoje, nustatymo tvarka.
LR vidaus reikalų ministrei pasirašius įsakymą, nuo 2024-09-01 nustojo galioti ukrainiečiams taikytos kai kurios su darbo santykiais susijusios lengvatos. Verta aptarti situacijas, kada ukrainietis gali pradėti dirbti, jeigu jis pateikė prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi po 2024-09-01, ir, ar tokiu atveju, jam yra reikalingas Užimtumo tarnybos sprendimas.
2024-06-07 buvo priimti esminiai įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai. Dalis nuostatų įsigaliojo jau nuo 2024-07-01: nuo šios datos kreipiantis dėl leidimų laikinai gyventi darbo pagrindu nebegalima rinktis, ar tarpininkavimo rašte pateikti informaciją apie užsieniečio kvalifikaciją, ar apie darbo patirtį, nes tapo privaloma pateikti tiek vieną, tiek kitą informaciją. Taip pat nuo 2024-07-01 panaikinta galiojusi išimtis, kai beviziu laikotarpiu arba Šengeno vizos galiojimo laikotarpiu Lietuvos darbdaviams buvo galima darbinti trūkstamų profesijų užsieniečius be leidimų gyventi. Nuo 2024-07-01 tvarka sugriežtinta ir visi dirbantys užsieniečiai turi turėti galiojančius leidimus laikinai gyventi. Remiantis Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimais, nuo 2024-07-01 kyla neigiamų pasekmių darbdaviui, jeigu bent vienas užsieniečio nedraudiminis laikotarpis trunka ilgiau nei 90 dienų.
Priimti ir Užimtumo įstatymo pakeitimai, kuriais tikslinama, kad yra laikoma užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimais. O kitu Užimtumo įstatymo pakeitimų paketu didinamos baudos už nelegalų ir nedeklaruotą darbą.
2024-11-16 įsigaliojo Vidaus reikalų ministro įsakymas Nr. 1V-675, kuris numato, jog užsieniečiai gali kreiptis dėl leidimo pakeitimo likus vos 1 darbo dienai iki esamo leidimo galiojimo pabaigos (vietoj ankstesnių 2 mėnesių), taip pat praplėstas išankstinio prašymo pateikimo terminas iki 6 mėnesių (vietoj 4 mėnesių), o JK piliečiams ir jų šeimos nariams, kuriems taikomas Brexit susitarimas, šie terminai iš viso netaikomi.
Be kita ko, aptarsime, su kokias iššūkiais susiduria darbdaviai ir patys užsieniečiai, kai prašymai dėl leidimų laikinai gyventi yra teikiami per išorės paslaugų teikėją, ar prašymus vis dar gali teikti Baltarusijos piliečiai, norintys dirbti Lietuvoje, bei kitus aktualius aspektus.
Užregistruotas Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Įstatymo projekto tikslas pritraukti aukštos kvalifikacijos užsieniečius ir užsienio investuotojus, kurie perkeltų ir savo aukštos kvalifikacijos darbuotojus. Siekiama pratęsti atvykimo išmokų iš užsienio pritrauktiems darbuotojams ir išmokų darbdaviams, pritraukusiems darbuotoją iš užsienio, mokėjimo terminą iki 2027 m. gruodžio 31 d.
Pateiktas derinimui Nutarimo pakeitimo projektas dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimo „dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“. Šio projekto esmė yra atnaujinti laikinojo įdarbinimo įmonių registravimo ir priežiūros tvarką Lietuvoje. Šie pakeitimai gali netiesiogiai paveikti užsieniečių įdarbinimą, nes laikinojo įdarbinimo įmonės dažnai naudojamos užsienio darbuotojų samdymui. Pakeitimai siekia padidinti skaidrumą ir patikimumą šiame sektoriuje, kas potencialiai gali pagerinti užsieniečių darbo sąlygas ir teisių apsaugą Lietuvoje.
Seminaro metu aptarsime praktines situacijas, remsimės kasdieniais pavyzdžiais bei aktualia teismų praktika, bus galimybė atsakyti į seminaro dalyvių klausimus.
Advokatė Emilė Kazlauskaitė nuo 2008 m. specializuojasi darbo teisės ir migracijos teisės srityse. Atstovaudama finansų, gamybos, statybų, informacinių technologijų ir kituose sektoriuose veikiančioms įmonėms Emilė Kazlauskaitė apie 15 metų padeda darbdaviams ir trečiųjų šalių piliečiams pateikti prašymus dėl nacionalinių vizų, leidimų dirbti ir leidimų gyventi įvairiais Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatyme įtvirtintais pagrindais – įdarbinant pagal darbo sutartį, investavimo į verslą, šeimos susijungimo, studijų ir kitais atvejais. Tad seminaro metu lektorė atskleis praktinius aspektus, remdamasi savo teisinio darbo patirtimi.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:45 | Seminaro trukmė | |
09:30-10:00 | Registracija | |
12:00-13:00 | Pietūs |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. | |
Maitinimas Viso seminaro metu dalyvius viešbučiuose ir restorane vaišinsime kava, užkandžiais ir pietumis. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą
;