Pastaraisiais metais Europos rinkoje smarkiai išaugo prie interneto prijungtų produktų prieinamumas. Šie produktai, sudarantys daiktų interneto (IoT) tinklą, ženkliai padidina ES prieinamų duomenų kiekį, skirtą pakartotiniam naudojimui. Tai atveria didelį inovacijų ir konkurencingumo potencialą ES. Duomenų aktas (Reglamentas (ES) 2023/2584) yra teisės aktas, skirtas stiprinti ES duomenų ekonomiką ir skatinti konkurencingą duomenų rinką, padarant duomenis labiau prieinamus ir lengviau naudojamus. Šis teisės aktas aiškiai apibrėžia, kas gali naudoti duomenis ir kokiomis sąlygomis. Duomenų aktas suteikia prijungtų produktų naudotojams didesnę kontrolę jų generuojamiems duomenims ir nustato bendras sąlygas, kai verslas turi teisinę prievolę dalytis duomenimis su kitu verslu. Be to, jame numatomos priemonės, skirtos didinti teisingumą ir konkurenciją Europos debesų kompiuterijos rinkoje, bei apsaugoti įmones nuo nesąžiningų duomenų dalijimosi sutarčių sąlygų, kurias nustato stipresni rinkos dalyviai. Taip pat įvedamos apsaugos priemonės, kurios užkerta kelią trečiųjų šalių valdžios institucijoms neteisėtai gauti prieigą prie duomenų, jei tai prieštarautų ES ar nacionalinei teisei. Duomenų aktas bus taikomas nuo 2025 m. rugsėjo 12 d.
Katerina yra IAPP sertifikuota dirbtinio intelekto valdymo profesionalė (Artificial Intelligence Governance Professional, AIGP), taip pat ji turi LegalTech LL.M. (Teisės ir technologijų magistro) laipsnį, suteiktą Mykolo Romerio universiteto. Ji įvairiose platformose kalba apie dirbtinio intelekto įrankių teisinę atitiktį ir jos svarbą verslui.
Teisininkė su daugiau nei 15 metų teisinio darbo patirtimi, Katerina dirba tarptautinėje teisinių konsultacijų kompanijoje „Fondia“, kur atstovauja Baltijos šalims „Fondia“ Sutarčių ir technologijų grupėje. Ji konsultuoja įmones įvairiais teisiniais klausimais, ypatingą dėmesį skirdama BDAR (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento) reikalavimams, yra sertifikuota asmens duomenų apsaugos ekspertė (CIPP/E), turi patirties dirbant duomenų apsaugos pareigūne. Katerina pabrėžia, kad atitiktis Europos Sąjungos duomenų apsaugos ir dirbtinio intelekto reguliavimui yra esminė siekiant užtikrinti ilgalaikę verslo sėkmę.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-10:30 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Nuotolinė registracija |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |