PVM įstatymo nuostatos numato atvejus, kai įsigydamas prekes ir/ar paslaugas PVM apskaičiuoti ir deklaruoti/sumokėti turi pirkėjas.
Šiuo metu atvirkštinio PVM mechanizmas taikomas statybos darbams, mobiliesiems telefonams, planšetėms, nešiojamiesiems kompiuteriams, bei juodųjų ir spalvotųjų metalų atliekoms ir laužui. Svarbu nepamiršti, kad įmonė, PVM mokėtoja, įsigijusi minėtų prekių ar paslaugų privalo išskaityti ir sumokėti PVM į biudžetą ir deklaruoti PVM, taikant PVMĮ 96 str. nuostatas.
Vykdant sandorius su užsienio tiekėjais, tam tikrais atvejais, įmonėms kyla pareiga „atvirkštiniu“ būdu apskaičiuoti ir sumokėti PVM (angl. „reverse charge”) pagal PVMĮ 95 str. nuostatas. Tam tikrų sandorių atžvilgiu pirkėjo pareiga „atvirkštiniu“ būdu apskaičiuoti ir sumokėti PVM yra siejama su tuo, ar pirkėjas turi PVM mokėtojo kodą, tačiau tam tikrais atvejais tai nėra svarbu ir net neįregistruotas PVM mokėtoju asmuo turi pats deklaruoti įsigyjamų prekių ar paslaugų PVM pagal PVMĮ 95 str. nuostatas.
Seminaro metu:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.