Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotoliniai kursai.
Kursai.

Užsieniečių įdarbinimo kursai: griežtesni reikalavimai, praktikos ir strategijos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 12 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie kursus

2024 metai žymi reikšmingus pokyčius užsieniečių įdarbinimo srityje Lietuvoje. Naujai priimti ir dar įsigaliosiantys teisės aktai nustato griežtesnė kontrolę, prevencines priemones ir formuoja naujas tendencijas:

  • Vykdomi išsamūs įmonių patikrinimai, siekiant nustatyti jų realiai vykdomą veiklą;
  • Remiantis nauja teismų praktika, Migracijos departamentas masiškai naikina leidimus laikinai gyventi Lietuvoje užsieniečiams, kuriems suteikiamos nemokamos atostogos;
  • Kontroliuojančios institucijos taiko griežtesnius reikalavimus darbdavio keitimo procese.
  • Migracijos departamentas ir Valstybinė darbo inspekcija integruoja savo informacines sistemas su Sodros duomenų bazėmis, kas leidžia tiksliau sekti užsieniečių įdarbinimą ir jiems mokamą darbo užmokestį. 

Gausūs teisės aktų pakeitimai reikšmingai keičia užsieniečių įdarbinimo teisinę aplinką Lietuvoje, atverdami naujas galimybes darbdaviams, tačiau kartu keldami ir aukštesnius reikalavimus.

Nuo 2024-07-20 įsigaliojo Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. kovo 19 d. įsakymo Nr. A1-139 „Dėl Sprendimo dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams priėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimas, kuriuo keičiamas ankstesnis įsakymas dėl užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje tvarkos.

Nuo 2024-07-01 įsigaliojo Užimtumo įstatymo pakeitimai, numatantys griežtesnes sankcijas už nelegalų ir nedeklaruotą darbą: už nelegalų darbą darbdaviams gresia baudos nuo 3 iki 24 minimalių mėnesinių algų (MMA) dydžio, priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio ir pasikartojimo; už nedeklaruotą darbą – nuo 1 iki 5 MMA; už užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimus – nuo 1 iki 4 MMA. Statybvietėse esančių asmenų identifikavimo reikalavimų pažeidimas užtraukia juridiniams asmenims baudas nuo 2 000 iki 7 000 eurų.

Taip pat pakeitimai numato naujas taisykles dėl užsieniečių įdarbinimo, subsidijų darbo užmokesčiui ir darbo vietų steigimui sąlygų pakeitimus, naujus reikalavimus darbdaviams dėl darbuotojų darbo laiko apskaitos, įvedamos naujos nuostatos dėl statybvietėse esančių asmenų identifikavimo ir numatomos griežtesnės sankcijos už pažeidimus šioje srityje, įvedamas naujas darbo rinkoje papildomai remiamų asmenų apibrėžimas.

Svarbu iš anksto pasiruošti naujiems reikalavimams. Laiku atliktas rizikų vertinimas ir tinkamas pasiruošimas padės išvengti pažeidimų bei užtikrins sklandų darbo santykių tęstinumą ir prisitaikymą prie naujų sąlygų.

  • Nuo 2024-07-01 įsigaliojo įsakymo „Dėl Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašo pagal ekonominės veiklos rūšis 2024 metams patvirtinimo“ nauja redakcija. Naujajame sąraše pateikiama įvairių profesijų darbuotojų iš skirtingų sektorių, kurių itin trūksta Lietuvoje. Statybos sektoriuje išsiskiria tokie specialistai kaip nedidelių pastatų statytojai, mūrininkai, betonuotojai ir tinkuotojai. Pramonės srityje itin paklausūs yra suvirintojai, metalinių konstrukcijų montuotojai, šaltkalviai ir įvairių staklių operatoriai. Paslaugų sektoriuje trūksta virėjų, autobusų ir tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojų. Žemės ūkio srityje reikalingi fermos operatoriai ir žemės ūkio mašinų mašinistai. Be to, sąraše yra tokios profesijos kaip elektrikas, santechnikas, mėsininkas, siuvėjas ir elektroninės įrangos montuotojas, kurios aktualios keliuose sektoriuose. Kai kurioms profesijoms numatyti papildomi reikalavimai, pavyzdžiui, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams.
  • 2024-06-20 priimti įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties ir Užimtumo įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama efektyviau kontroliuoti ir griežtinti užsieniečių įdarbinimo procesą Lietuvoje bei užtikrinti tinkamas darbo sąlygas darbuotojams.  Darbdaviams nustatyti griežtesni reikalavimai, įskaitant būtinybę pateikti informaciją apie užsieniečio kvalifikaciją ir patirtį. Įsidarbinti galės tik užsieniečiai, turintys leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, su keliomis išimtimis. Apribota užsieniečių galimybė dirbti pas daugiau nei 4 darbdavius ir keisti darbdavį per pirmuosius 6 mėnesius. Įvestas naujas kvotos skaičiavimo mechanizmas ir numatyta atsakomybė darbdaviams už darbo užmokesčio įsipareigojimų nesilaikymą. 
  • Nuo 2024-05-03 įsigaliojo Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo pakeitimas,, kuriuo atsirado galimybė sustabdyti Lietuvai nedraugiškų piliečių prašymų išduoti Šengeno vizą priėmimą Lietuvos vizų tarnybose užsienyje, išskyrus atvejus, kai dėl prašymo išduoti vizą tarpininkauja URM, taip pat naikinti išduotus leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, jeigu jį turintis asmuo viešai pritarė agresijos nusikaltimui ar tyčia, viešai sistemingai skleidžia melagingą informaciją, prieštaraujančią visuomenės ar valstybės interesams.

Kursų metu išsamiai nagrinėsime užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje procesą, nuo privalomų procedūrų iki gerųjų praktikų taikymo. Ypatingas dėmesys bus skiriamas naujausiems teisės aktų pakeitimams, įsigaliojusiems šiais metais bei numatytiems 2025 m., kurie transformuoja užsieniečių įdarbinimo tvarką. Gilinsimės į naujausią teismų praktiką dėl leidimų gyventi panaikinimo užsieniečiams ir kitus svarbius sprendimus.  Kursų metu lektorė pateiks ekspertinių įžvalgų apie užsieniečių įdarbinimo aspektus, siekdama suteikti dalyviams visapusišką ir praktinį supratimą apie dabartines tendencijas, naujus reikalavimus bei galimybes. 

Temos

Rugsėjo 16 d. (1 užsiėmimas):

  1. Aktualūs Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimai nuo 2024-07-01 ir nuo 2025-01-01.
  2. Užimtumo įstatymo pakeitimai nuo 2024-07-01 ir 2025-01-01.
  3. Skaidrumo kriterijų taikymas darbdaviams, kurie nori įdarbinti užsieniečius Lietuvoje.
  4. Darbdavių baudimas pagal ANK už nepranešimą apie pasikeitusius duomenis, užsieniečių atleidimą iš darbą. Ką tai reiškia nuo 2024-07-01?
  5. Ukrainos karo pabėgėlių supaprastintas įdarbinimas.
  6. Ukrainos piliečio įdarbinimas Lietuvoje su biometriniu pasu be registracijos Migracijos departamente. Ar galima įdarbinti tokį asmenį?
  7. Priimtas į darbą laikinąją apsaugą gavęs užsienietis: kokios prievolės? Kokie pagrindiniai skirtumai nuo Lietuvos piliečio priėmimo į darbą?
  8. Atlyginimo nustatymas užsieniečiui pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 62 str. 5 d. reikalavimus.

Rugsėjo 18 d. (2 užsiėmimas):

  1. ES piliečių įdarbinimas Lietuvoje: pagrindiniai aspektai.
  2. Dokumentų legalizavimas ir apostilizavimas.
  3. Brexit: JK piliečių įdarbinimas Lietuvoje.
  4. Trečiųjų šalių piliečių įdarbinimas Lietuvoje nuo 2024-07-01: pagrindiniai aspektai.
  5. Naujas Trūkstamų profesijų sąrašas nuo 2024-07-01 iki 2024-12-31.
  6. Kvotos iki 2024 m. pabaigos. Nauja kvotų sistema Lietuvoje nuo 2025-01-01.
  7. G7: Ekonomiškai stiprios pasaulio valstybės. Užsieniečių įdarbinimo ypatumai.
  8. Baltarusijos ir Rusijos piliečių atvykimo ir leidimų laikinai gyventi Lietuvoje gavimo apribojimai.
  9. Baltarusijos pilietis su Lenkijos viza: ar gali dirbti Lietuvoje?
  10. Klausimynas, kurį užsieniečiai pildo Migracijoje. Naujausia teismų praktika dėl valstybės saugumo ir viešųjų interesų apsaugos.
  11. Užsieniečių darbdavio keitimo galimybės ir jų įgyvendinimas praktikoje. Kaip negauti baudos? Praktiniai patarimai, pavyzdžiai.
  12. VFS išorės paslaugų teikėjai. Dokumentų teikimo ypatumai.
  13. Praktiniai patarimai darbdaviams.

Rugsėjo 23 d. (3 užsiėmimas):

  1. Darbo sutartis keliems darbdaviams.
  2. Nuotolinis darbas.
  3. Nemokamos atostogos. Problematika.
  4. Užsieniečių nuoma. Sąlygos, kuomet laikinąją darbo sutartį galima sudaryti.
  5. Rangos, paslaugų teikimo atskyrimas nuo darbo sutarčių, kai dirba užsieniečiai. Teismų praktika.
  6. Nelegalus darbas, užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimai, nedeklaruotas darbas, pasekmės darbdaviams.
  7. Rangovo ir subrangovo atsakomybė pagal Užimtumo įstatymą.
  8. Atvejai, kuomet leidimų dirbti Lietuvoje nereikia.
  9. Užsieniečių įdarbinimas per Lenkiją: ar legalu?
  10. Komandiravimas į Lietuvą iš ES valstybių.
  11. Komandiravimas į Lietuvą iš trečiųjų šalių (iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų).
  12. Blue card, aukšta profesinė kvalifikacija. Sąlygos.
  13. Vadovų-užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje. Ypatumai, kai darbuotojas turi įmonės akcijų.
  14. Leidimas laikinai gyventi. Migracijos departamentui / VFS Global centrui teikiami dokumentai.
  15. Darbdavių vykdomi patikrinimai Migracijoje.
  16. Apibendrinimas. „Namų darbai“. Atsakymai į klausimus. Diskusija.

ŽINIOMIS DALINASI

Svetlana Naumčik

WIDEN Asocijuota partnerė Svetlana Naumčik specializuojasi migracijos ir darbo teisės srityse, atstovauja Klientų interesams sprendžiant teisinius ginčus. Svetlana Naumčik turi sukaupusi didelę patirtį užsieniečių įdarbinimo klausimais, leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, Blue card išdavimo srityse. Svetlana konsultuoja Lietuvos darbdavius dėl užsieniečių įdarbinimo, komandiravimo, darbdavių keitimo, taip pat darbuotojų nuomos klausimais, pataria darbdavių teisinių patikrinimų klausimais, taip pat padeda startuoliams ir užsienio investuotojams įsteigti teisėtą verslą Lietuvoje, gauti reikiamus leidimus dirbti ir gyventi Lietuvoje, relokuoti darbuotojus. 2013 – 2014 m. Svetlana Naumčik dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus studentams Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Dėmesio!

Kursai vyksta rugsėjo 16, 18 ir 23 dienomis. Kursų trukmė: 9:00 – 12:15 val.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:00-12:15 Kursų trukmė
8:30-9:00 Registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą.
Konsultacija
Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto.
Mokymų įrašas
Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden