Įmonės jau gauna pirmuosius VMI prašymus pateikti ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo bei vidaus kontrolės tvarkas, vadovaujantis FAĮ. Įstatyme nėra įtvirtinto baigtinio tvarkų sąrašo, todėl kiekviena įmonė turi pati priimti sprendimą kiek ir kokių tvarkų rengs bei drąsiai apginti savo pasirinkimą patikrinimo metu. Norint sklandžiai ir teisingai vesti apskaitą rekomenduojamos tvarkos orientuotos į įmonėje vykstančius pagrindinius procesus:
Apskaitos procesai:
Vidaus kontrolė:
Darbo santykiai:
Organizaciniai procesai:
Praėjo lygiai 1 metai, kai įmonės turėjo būti pasiruošusios šias tvarkas, tačiau ar visi esame jas pasirengę? Ar bent jau išnagrinėję AVNT rekomendacijas ir susiplanavę tvarkų rengimo darbus? Tvarku rengimo darbus palanku vykdyti ramesniu laikotarpiu, o ne patikrinimo metu per 10 dienų. Taupant laiką – pasinaudokite mūsų parengtais tvarkų šablonais ir apskaitos politikos programa.
Šis seminaras skirtas vidaus tvarkų kūrimo ir atnaujinimo darbų aptarimui. Taip pat bus nagrinėjami teisės aktų pakeitimai, susiję su apskaitos tvarkymu.
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
6 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.