Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Sandorių kainodara: praktinio taikymo pavyzdžiai ir dokumentavimas pasinaudojant dirbtiniu intelektu (AI)

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 3 ak. val.
      Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Kiekvienas veikimas arba neveikimas gali sukelti rimtas mokestines pasekmes sandorių kainodaros transakcijose su asocijuotais asmenimis. EURIBOR rodiklis yra vienas plačiausiai taikomų rodiklių, lemiančių kintamą skolinimo sandorių palūkanų normos dalį, jau ilgą laiko tarpą smarkiai pakilęs.  Palūkanų normos verčia peržiūrėti esamas ir sudaromas naujas sandorių sutartis su asocijuotais fiziniais ar juridiniais asmenimis, tam kad būtų išlaikomas atitikimo rinkos kainai principas. Esant neapibrėžtai situacijai pasaulyje, verta paminėti, kad teikdami vienas kitam prekes/paslaugas, sudarydami finansinius ir kt. sandorius, privalu juos įkainoti rinkos kaina.

Sandorių kainodarai mokesčių administratoriai tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje, skiria ypatingą dėmesį: inicijuoja mokestinius patikrinimus, išsamiai tiria bendrovių sandorių kainodarą, o nustatę neatitikimų – priskaičiuoja delspinigius ir skiria baudas taip keičiant mokesčio bazę.

Atkreiptinas dėmesys, dėl būsimųjų kontroliuojamųjų sandorių VMI rekomenduoja, kad minėti sandoriai būtų susiję su kainos nustatymu dėl sandorių sudėtingumo, unikalumo, ribotų galimybių rasti palyginamuosius nekontroliuojamuosius sandorius ar kelia pagrįstų abejonių dėl tokių sandorių kainodaros principų nustatymo teisingumo ir patikimumo, taip pat dėl siekimo išvengti dvigubo apmokestinimo. Siekiant nesulaukti VMI dėmesio, svarbu peržiūrėti su asocijuotais asmenimis vykdomų sandorių kainodarą ir užtikrinti, kad įmonėje yra parengta tinkama kainodaros dokumentacija.

Seminaras apie sandorių kainodarai tarp susijusių asmenų keliamus reikalavimus, kuriame kalbėsime ne apie teoriją ir teisės aktų reikalavimus, o panagrinėsime praktines situacijas. Nagrinėsime kaip kiekvienoje konkrečioje situacijoje teisingai nustatyti prekės ar paslaugos kainą. Taip pat aptarsime dokumentacijos turinį, ką būtina aprašyti, o kur galime skirti mažiau dėmesio.

Temos

  1. Ištiestosios rankos principas. Jo esmė ir taikymas.
  2. Susiję ir asocijuoti asmenys – esminiai skirtumai.
  3. Sandorių kainodaros dokumentavimo formalieji reikalavimas ir praktiniai aspektai.
  4. Kaimyninių šalių praktika: Latvija, Estija, Lenkija. Kitos šalys.
  5. Dokumentacija, jos turinys, esminės dalys.
  6. Dirbtinio intelekto panaudojimas rengiant kainodaros dokumentacijas.
  7. Praktiniai sandorių įkainojimo pavyzdžiai: finansavimo sandoriai, valdymo paslaugos, kiti sandoriai.

ŽINIOMIS DALINASI

Donatas Kapitanovas

Donatas yra tarptautinės audito bedrovės „EY“ tarptautinių mokesčių ir sandorių komandos partneriu Lietuvoje bei licencijuotas auditorius, vadovauja sandorių kainodaros grupei Lietuvoje. Lektorius specializuojasi tarptautinio apmokestinimo srityje, konsultuoja klientus sandorių kainodaros, dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių taikymo, sandorių struktūrizavimo, mokesčių kaštų mažinimo ir kitais klausimais. Per daugiau nei 16 darbo metų EY ir iš viso 21 metus mokesčių srityje jis sukaupė patirtį dirbant su didžiausiomis Lietuvoje ir pasaulyje veikiančiomis bendrovėmis. D. Kapitanovas konsultuoja Lietuvoje investuojančius užsienio verslus, padeda užtikrinti atitiktį bei sukurti efektyvias finansų ir mokesčių apskaitos sistemas, yra sukaupęs unikalią patirtį sandorių kainodaros, mokesčių politikos ir mokestinių ginčų srityse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-11:30 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:15-10:30 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.