Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Kultūros įstaigų projektų apskaita ir lėšų gavimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
     
  • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

  • Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
  • Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292

APIE SEMINARĄ

Vykdant kultūros projektus kyla daugybė klausimų nuo partnerystės plėtojimo iki sumanymų įgyvendinimo. Dažnai kelia klausimų patirtų, netinkamų finansuoti PVM išlaidų, kompensavimo tvarkos taikymas. Už gautus projektų pinigus turi būti teisingai ir laiku atsiskaitoma, sumokami mokesčiai ir gaunamos kompensacijos, taip pat pateikiamas projekto įgyvendinimo rezultatas. Žvelgiant į daugybę reikalavimų, kriterijų, reikalingų prašymų ir paraiškų, kultūros projektų apskaitos vykdymas gali pasirodyti itin sudėtingas ir ilgas procesas. Svarbu žinoti, kaip tinkamai paprašyti finansavimo, atlikti mokėjimus, įvertinti projektų išlaidų tinkamumą bei įforminti darbo santykius projekte ir atlygį už jį.

Aktualūs teisės aktų projektai ir jų pakeitimai:

  • Kultūros ministerija yra parengusi Kultūros centrų įstatymo naują redakciją, kurioje, be kitų pakeitimų, siūloma patikslinti nuostatas, susijusias su savivaldybių kultūros centrų vadovų darbo santykių reglamentavimo ypatumais, siekiant užtikrinti kultūros centrų nenutrūkstamą administravimą, taip pat patikslinti nuostatas, susijusias su savivaldybių kultūros centrų finansavimu.
  • Jau kurį laiką galioja įsakymas Nr. VĮ-13(1.1E), nustatantis Lietuvos kultūros taryboje taikomą de minimis pagalbos teikimo ir apskaičiavimo (paskirstymo) įmonėms metodiką ir tvarką.
  • Nuo 2024-01-01 didėjantys MMA ir MVA, turės įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, taip pat neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams.

Sužinosite:

    • Kas reglamentuoja kultūros projektų finansinę apskaitą?
    • Valstybės projektų ir ES projektų ypatumus;
    • Kokias ataskaitas būtina pateikti projekto pabaigoje?

Temos

  1. Projektų, finansuojamų iš ES ir valstybės biudžeto lėšų, poreikio nustatymas.
  2. Projektų avansinių mokėjimų ir finansavimo sumų apskaita.
  3. Projektų pirkimų ir išlaidų apskaita.
  4. Projektų pajamų ir įplaukų apskaita.
  5. Projektų finansavimo sumų pergrupavimas ir atkūrimas. Mokėjimų prašymai ir paraiškos.
  6. PVM – kada jį galima kompensuoti iš projekto lėšų?
  7. Netinkamų finansuoti išlaidų kompensavimo galimybės.
  8. Projektų darbo užmokesčio fondo sudėtis.
  9. Darbo užmokestis už darbą projekte: valandinis mokėjimas, nustatymas, apskaita.
  10. Darbo užmokesčio apmokestinimas.
  11. Apmokėjimas už darbą nepilnu etatu.
  12. Darbo užmokestis projektų vadovui ir projektų buhalteriui.
  13. Ataskaitos apie darbo užmokestį pildymas.
  14. Darbas nuotoliniu būdu: darbo organizavimas, darbo laiko planavimas ir apskaita.
  15. Papildomas darbas: dvi pareigybės ar padidintas darbų mastas?
  16. Priemokų ir premijų skyrimas projekte: ar taip gali būti?
  17. Maitinimo ir kelionės išlaidų apmokėjimas.
  18. Savanoriški darbai ir jų išlaidų kompensavimas.
  19. Projektų lėšų panaudojimo ataskaitų ir finansinės atskaitomybės parengimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.