3 būdai, kaip pasiruošti pokalbiui 1 – 1

Publikuota: 2023-11-13

Pokalbiai 1–1: kam reikalingi ir kaip juos vesti?

 

 

Ruošdamiesi šiems pokalbiams, atsižvelkite į tris veiksnius, kurie padės užtikrinti, kad jūs ir jūsų darbuotojai pasiruošę sėkmingai dirbti.

1. Nusiteikite pokalbiui tinkamai

Per daug negalvokite apie susitikimą, nes jis turi būti diskusija. Jūsų, kaip vadovo, vaidmuo yra mokyti ir palaikyti, užtikrinant, kad jūsų darbuotojai liktų pokalbio centre. Pokalbis turėtų būti gana lankstus, kad apimtų temas, kurios yra svarbiausios abiem pusėms.

Gali būti naudinga turėti bendrą bendradarbiavimo erdvę, kad būtų galima pasidalinti būsimų diskusijų temomis. Tai padės tiek vadovams, tiek darbuotojams geriau pasiruošti efektyvesniam pokalbiui. Taip pat naudinga pateikti atvirojo tipo klausimus, skatinančius diskusiją.

Kad tai būtų ne taip oficialu, galite eiti pasivaikščioti, išgerti kavos ar susitikti pusryčiauti – tiesiog nepamirškite su savimi pasiimti diskusijos plano. Tai gali būti naudinga diskutuojant tokiomis temomis kaip konstruktyvus grįžtamasis ryšys ar profesiniai tikslai.

2. Nustatykite reguliarių pokalbių grafiką

Kad pokalbiai 1 – 1 būtų veiksmingi, jie turi vykti reguliariai. Kai kuriems vadovams tai reiškia savaitinius susitikimus. Tačiau kas dvi savaites vykstantys susitikimai taip pat yra geras pasirinkimas.

Aptarę susitikimų dažnį, suplanuokite susitikimų grafiką ir rezervuokite laiką savo kalendoriuje. Kvietimu pasidalinkite su darbuotoju – tai subtilus, bet aiškus būdas vadovams parodyti dėmesį ir įsipareigojimą nuolat skirti laiko pokalbiui.

Netikėti darbai užklumpa bei keičia darbotvarkę. Tačiau, užuot pokalbį atšaukę, darykite viską, kad pakeistumėte susitikimo datą. Atšaukus gali būti duota žinia, kad susitikimas nėra svarbus, nors iš tikrųjų tai yra jūsų santykių su darbuotoju kertinis akmuo.

3. Duokite lankstumo

Pokalbiai 1 – 1 turėtų ugdyti bendradarbiavimą, todėl vadovai turėtų skatinti savo darbuotojus dar prieš susitikimą pasidalinti punktais, kuriuos jie norėtų aptarti. Įprastos temos gali apimti dabartinius tikslus, grįžtamąjį ryšį, pripažinimą, karjeros siekius ir kt. Gali būti naudinga pateikti įrankius, kurie palengvintų reguliarius ir vertingus susitikimus.

 

Pokalbiai 1–1: kam reikalingi ir kaip juos vesti?